Інсценування «вбивства» російського журналіста Аркадія Бабченка — спецоперація, яка широко використовується спецслужбами усіх країн світу.

Інсценування «вбивства» російського журналіста Аркадія Бабченка — спецоперація, яка широко використовується спецслужбами усіх країн світу.

Про це в ефірі Громадського повідомив керівник апарату голови СБУ Ігор Гуськов.

«Практика, яку використовувала СБУ, це практика світова. Я приведу один приклад 1982-й, Франція - планувалося схожий злочин, пов'язаний з замовним убивством двох політичних емігрантів ... Схожа практика застосовується спецслужбами США, Великої Британії і дуже активно спецслужбами РФ», — заявив Гуськов.

За його словами, ще однією метою спецоперації було отримати «додаткову інформацію».

«Перш, ніж приймати таке рішення, СБУ зважила всі. Рішення було прийнято не заради театрального ефекту. Ми найменше про це думали, ми взагалі про це не думали. Йшлося про те, щоб в результаті такої оперативної комбінації отримати додаткову інформацію, яка б викривала причетність російських спецслужб до спроби даного теракту. І СБУ отримала таку інформацію», — додав він.

Російський опозиційний журналіст Аркадій Бабченко живий. Він не помер увечері 29 травня у результаті замаху.

Смерть Бабченка була інсценована, але замах на нього готувався. Організатор замаху затриманий.

МЗС Росії назвало «антиросійською провокацією» спецоперацію з попередження вбивства Бабченка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тактична перемога — стратегічна поразка: реакція світу на спецоперацію з Бабченком

В СБУ заявили, що для вбивства Бабченка спецслужби РФ завербували українця та заплатили $40 тисяч. Завербований українець, який називається правоохоронцями «організатором убивства», найняв для виконання завдання знайомого — учасника бойових дій на Донбасі (виконавця). Останній отримав 30 тисяч доларів, а організатор залишив собі 10 тисяч доларів за «посередництво». Однак виконавець убивства співпрацював з СБУ.

СБУ оприлюднила відео затримання організатора замаху на Бабченка.

Порошенко знав про підготовку спецоперації щодо журналіста Бабченка.

Генеральний прокурор Юрій Луценко різко засудив тих, хто нібито критикував владу після «вбивства» Бабченка. 

Глава ГПУ закликав спростувати «весь той бруд і всю брехню, яка була вилита за неповну добу на правоохоронну систему Україну».

Він також повідомив, що найнятий для вбивства Бабченка учасник бойових дій буде свідком у справі.

Президент Петро Порошенко доручив надати журналісту Бабченку охорону. Після брифінгу правоохоронців Порошенко також зустрівся з Бабченком.

«Репортери без кордонів» обурилися інсценуванням вбивства журналіста Бабченка.

Інститут масової інформації вивчатиме докази СБУ у справі замаху на журналіста Бабченка.

Увечері 29 травня поліція повідомила, що унаслідок трьох пострілів у спину в своєму будинку в Києві загинув російський опозиційний журналіст Аркадій Бабченко. 

Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу, а МЗС Росії прокоментувало убивство журналіста Бабченка, заявивши, що «рівень фізичного насильства, вбивств стосовно працівників ЗМІ в Україні неухильно зростає». Низка країн та організацій одразу закликали Україні негайно негайно розслідувати вбивство Бабченка. Також Генсек Ради Європи Ягланд засудив убивство Бабченка.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile