У Службі безпеки України заявили, що серед поранених унаслідок нападу військових РФ українців також працівник СБУ. Його ім'я Василь Сорока, він неодноразово виконував завдання у зоні бойових дій на Донбасі. Про це повідомив начальник Апарату Голови СБУ Ігор Гуськов.

Гуськов підтвердив, що серед членів екіпажу українських суден перебували два співробітника військової контррозвідки СБУ.

Офіцери виконували завдання з контррозвідувального забезпечення підрозділу ВМС України, як це передбачено статтею 12 закону про СБУ.

Зазначається, що один із співробітників СБУ — Андрій Драч — у 2014 році відмовився перейти на бік Росії під час анексії Криму.

«Інший наш співробітник, Василь Сорока, який неодноразово виконував бойові завдання у районі проведення АТО та ООС, отримав важкі поранення під час зухвалого нападу російського агресора», —  наголосив Гуськов.

Він додав, що керівництво СБУ перебуває на постійному зв'язку з родинами захоплених у полон українських контррозвідників та надає необхідну допомогу.

Зазначимо, Василя Сороку, не зважаючи на поранення, після затримання взяли під варту в анексованій Керчі.

26 листопада Росія заявила на засідання Радбезу ООН, що на одному із захоплених українських кораблів перебували двоє агентів СБУ. Глава СБУ Василь Грицак 27 листопада підтвердив інформацю про перебування працівників СБУ на одному із суден.

Нагадаємо, Верховна Рада підтримала запровадження воєнного стану у 10 областях України у зв'язку з агресією Росії в Азовському морі. Воєнний стан почне діяти з 9:00 ранку 28 листопада і триватиме 30 днів, тобто до 27 грудня.

В указі про воєнний стан йдеться про області, розташовані вздовж російського, молдовського кордону та узбережжя Чорного й Азовського морів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

Пропозиція про запровадження воєнного стану виникла після того, як 25 листопада російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. ФСБ Росії підтвердила обстріл і затримання українських кораблів у Керченській протоці. Загалом на трьох українських катерах було 23 військових.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)

Зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. З екіпажу ніхто не постраждав.

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію.

Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.

Українські кораблі почали виходити з Керченської протоки, але російські кораблі переслідували їх та погрожували застосувати зброю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile