Член екіпажу рейдового буксира «Яни-Капу» Євген Семидоцький під час допиту заявив слідчим Федеральної служби безпеки РФ під протокол, що є військовополоненим. За словами адвоката Миколи Полозова, Семидоцький став 18-м моряком з , який заявив про себе як про військовополоненого.

Полозов написав, що адвокат команди захисту українських моряків Микола Фомін відвідав Семидоцького. Їм вдалося поспілкуватися наодинці до початку слідчих дій. За словами адвоката, Євген в хорошому настрої. Фізично почуває себе добре, скарг не висловлював.

«Його утримуть в двомісній камері з обвинуваченим в іншій кримінальній справі. Євген навчає його української мови», — додав Полозов. 

Також за його словами, волонтерам передали список необхідних речей для Євгена.

Усім українським морякам, захопленим Росією в Керченські протоці, інкримінують незаконне порушення «держкордону Росії», зроблене групою осіб за попередньою змовою або організованою групою з використанням насильства або загрозою його використання.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Хотів дочекатися кінця війни і тоді піти на пенсію»: історія полоненого моряка буксира «Яни Капу»

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)

Через агресію Росії в морі в Україні запровадили воєнний стан у 10 областях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ  Як в Україні впроваджують воєнний стан 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

Державна прикордонна служба посилила вимоги до в'їзду росіян в Україну. Зокрема, заявила, що не пропускатиме чоловіків 16-60 років. Пізніше прикордонники пояснили, за яких умов росіян можуть пускати в Україну.

Поділитись: