Синод УПЦ Київського патріархату затвердив повну та скорочену форму титулу свого предстоятеля. Відтепер Патріарх Української православної церкви Київського патріархату Філарет у відносинах з іншими церквами буде називатися «Блаженніший Архієпископ Митрополит Київський і всієї Русі України».

Відповідне рішення було прийнято у суботу на засіданні синоду під головуванням Патріарха Філарета.

На засідання Синод Української православної церкви Київського патріархату вирішив запровадити для Предстоятеля УПЦ КП повну і скорочені форми титулу.

  • Повний титул має наступну форму: «Святійший і Блаженнійший (ім’я), Архієпископ і Митрополит Києва —Матері міст Руських, Галицький, Патріарх всієї Руси-України, Свято-Успенських Києво-Печерської та Почаївської Лавр Священноархімандрит»;
  • Скорочений титул має наступну форму: «Святійший (ім’я), Патріарх Київський і всієї Руси-України»;
  • У відносинах з іншими помісними православними церквами допустимою формою є «Блаженнійший Архієпископ (ім’я), Митрополит Київський і всієї Руси-України».

Журналіст Сакен Аймурзаєв повідомив, що відтак Синод УПЦ КП понизив титул Філарета. «Це, звичайно, крок покірності Філарета. З 1995 року він був Патріархом. Добровільне пониження, нехай навіть це просто титул, такий рідкісний вчинок. Парадоксальний по-християнськи», — повідомив експерт.

Водночас він уточнив, що всередині УПЦ КП Філарет буде залишатись Патріархом.

Нагадаємо, 15 жовнтя синод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем. До цього рішення долучилися Білоруська православна церква та власне Російська православна церква закордоном.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ На місіонерській передовій: як православні церкви ділять паству там, де вони в меншості — репортаж

Нагадаємо, 11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної провославної церкви Макарія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП

Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що найближчим часом відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Поділитись: