Ситуація на валютному ринку стабілізувалась після рішення суду щодо ПриватБанку: долар зросте влітку — банкір
Ситуація на фінансовому та валютному ринку стабілізувалась після тимчасового зростання курсу валют, пов'язаного з рішенням суду щодо незаконності націоналізації ПриватБанку. Зростання курсу валют слід очікувати всередині літа.
Про це в ефірі програми «Нині вже» повідомив інвестиційний банкір Сергій Фурса.
«Ми бачили невеличку паніку у четвер-п’ятницю — відскок долара, тобто гривня трошки впала, однак наразі ситуація стабілізувалася. Найближчим часом гривня буде поводити себе як «чемна дівчина» та буде рухатися в межах сезонних коливань, як ми й звикли», — повідомив Фурса.
За його словами, ключовим для інвесторів наразі залишається майбутня співпраця України з Міжнародним валютним фондом. Водночас ситуація з ПриватБагнком може прямо вплинути на цю співпрацю.
«Якщо ми залишаємося в програмі МВФ, у нас зберігається макроекономічна і курсова стабільність і гривня буде сильною десь до середини літа, десь до кінця червня-початку липня. Після цього буде спостерігатися сезонне ослаблення національної валюти, але це природній процес, який ми бачили кожного року», — додав Фурса.
Раніше повідомлялось, що після рішень судів на користь Ігоря Коломойського у справі про націоналізацію ПриватБанку курс долара зріс на 15 копійок. Однак потім у Нацбанку повідомили, що суттєвого впливу ця подія на курс гривні не зробила.
Нагадаємо, що за декілька днів до виборів суди ухвалили одразу три рішення на користь колишнього власника ПриватБанку Ігоря Коломойського. Так, 18 квітня — за три дні до другого туру виборів — Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації ПриватБанку.
Пізніше Окружний адміністративний суд Києва ухвалив ще одне рішення на користь Коломойського, скасувавши рішення Нацбанку щодо визначення переліку пов’язаних з банком осіб.
20 квітня Печерський суд Києва скасував майнову поруку Коломойського за кредитами, які Національний банк видав ПриватБанку у 2013 році. Загальна сума цих кредитів складає 9,2 мільярда гривень.
- Наразі рішення судів ще не набуло законної сили, їх планують оскаржувати.
- У ЧЕСНО виявили, що судді, які ухвалили рішення щодо націоналізації ПриватБанку, приховували майно.
- У штабі кандидата у президенти України Володимира Зеленського повідомили, що рішення суду про незаконність націоналізації ПриватБанку доводить «провал судової реформи» в України. Пізніше сам кандидат повідомив, що у разі обрання президентом «буде робити все, щоб забезпечити стабільну роботу ПриватБанку».
- У ПриватБанку заявили, що рішення суду не вплине на його роботу, сам банк має достатні запаси коштів, щоб розрахуватися з клієнтами.
- Увечері, 18 квітня, президент Петро Порошенко звернувся до народу та заявив, що судове рішення на користь Коломойського може призвести до дефолту. Згодом Порошенко скликав засідання РНБО, де доручив НБУ забезпечити відділення ПриватБанку готівкою та не допустити паніки серед громадян.
- Колишній власник ПриватБанку, олігарх Ігор Коломойський, заявив, що суд ухвалив рішення на його користь тому, що «чинний президент України — його маріонетка». Також олігарх додав, що насправді ПриватБанк є збитковим, а прибуток, який банк показує у своїй звітності, формується за рахунок державних облігацій, якими ПриватБанк докапіталізували після націоналізації.
- Рішення суду засудили у США та ЄС, де вважають, що суд має взяти до уваги аудиторські висновки, які підтверджують, що перед націоналізацією з ПриватБанку вивели 5,5 мільярда доларів.
- Поділитися: