Світ

Скрипаль та його донька вижили після отруєння завдяки туману — розробник «Новичка»

15 квітня, 2018 22:58
Світ/Скрипаль та його донька вижили після отруєння завдяки туману — розробник «Новичка»
Зберегти
Вигляд
Колишній російський розвідник Сергій Скрипаль та його донька Юлія вижили після спроби отруєння нервово-паралітичною речовиною завдяки тому, що у Британії в березні була висока вологість у повітрі.

Колишній російський розвідник Сергій Скрипаль та його донька Юлія вижили після спроби отруєння нервово-паралітичною речовиною завдяки тому, що у Британії в березні була висока вологість у повітрі. Про це заявив колишній радянський вчений татарського походження Віл Мірзаянов.

Його коментар наводить британський таблоїд The Sun і зазначає, що Мірзаянов був одним із розробників «Новичка» — отрути, якою намагались отруїти Скрипаля.

За словами вченого, вбивця, який наніс гель на дверну ручку будинку Скрипаля, «не розумів, що дія отрути максимальна лише за абсолютно сухих умов».

Тож, на його думку, вологе повітря у Солсбері в березні призвело до деградації отрути, тому Скрипаль та його донька вижили.

«Речовина використовувалася, коли воно було досить туманно, — волога була в повітрі. Його можна використовувати тільки на сухому повітрі», — зазначив вчений.

Він зазначив, що для використання Новичка потрібно розуміти його хімічні характеристики.

«Якщо ви кинете його в воду, то через кілька годин ніяких слідів не залишиться. Він розчиняється в воді», — сказав Мірзаянов.

Раніше Британія заявила, що Скрипаля намагались отруїти шляхом нанесення нервово-паралітичної речовини на дверні ручки його будинку.

Повідомлялось також, що Сергію Скрипалю та його доньці Юлі запропонують змінити імена та жити у США після одужання.

12 квітня Велика Британія ініціювала засідання Ради Безпеки ООН щодо отруєння Скрипаля у місті Солсбері.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння екс-розвідника Скрипаля: що відомо

66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням 4 березня. З ним була його донька. Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння Скрипаля.

Поліція Британії заявила, що Скрипаля отруїли речовиною нервово-паралітичної дії. Британське слідство вважає, що отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля навряд чи було б здійснене без схвалення Кремля.

Прем'єрка Британії Тереза Мей заявляла, що Росія ймовірно причетна до отруєння Скрипаля, а злочин учинили за допомогою бойової нервово-паралітичної речовини класу «Новичок», розробленої в РФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Усе вказує на Росію» — британський журналіст про отруєння екс-розвідника Скрипаля

Пов`язані новини