Софію Київську не розглядають як собор для постійних богослужінь майбутньої Української помісної церкви. Про це заявив міністр культури Євген Нищук.

«Софія Київська — це як другий Єрусалим. Андріївська церква — для богослужінь. Але Софія не планується для постійного богослужіння. Ми не говоримо зараз про Софію, як про об’єкт постійно діючої церкви», — сказав Нищук на питання про те, чи буде Софія головним Собором єдиної помісної православної церкви.

Щодо використання Києво-Печерської лаври, в якій нині проводить богослужіння Московський патріархат, міністр заявив, що «нікого виселяти не будуть».

«Але ми сподіваємося, що головні святині України — Лаври, яких є три і в Херсонесі — четверта, що вони будуть молитися за український народ», — сказав Нищук.

Раніше голова Верховної Ради заявив, що головним місцем богослужінь помісної церкви має стати Софійський собор у Києві.

13 грудня, у день православного свята Андрія Первозванного відбулося перше в історії богослужіння, коли віряни усіх православних церков України змогли провести літургію з представниками Константинополя.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Чи готова Софія Київська стати головним храмом нової української церкви?

Об’єднавчий собор, де проголосять створення помісної церкви й оберуть предстоятеля, відбудеться 15 грудня

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Філарет, кандидат від МП і «темна конячка від Константинополя» — хто претендує очолити нову українську церкву

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія. 15 жовтня синод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про рішення РПЦ розірвати відносини з Константинополем

Константинополь, зі свого боку,  відмовився розривати відносини з РПЦ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Поділитись: