Команда сервісу для моніторингу інформації про довкілля Saveecobot за увесь час своєї роботи не фіксувала такого забруднення повітря, яке було 16 квітня у Києві.

Про це в ефірі hromadske розповіла співзасновниця Saveecobot Ірина Черниш.

За її словами, смоги восени 2019 року були не такими суттєвими як зараз.

«Зараз дуже критично сильно, раніше ми не бачили таких забруднень навіть в промислових зонах. Десь поодинокі випадки були, але щоб так масово, ще такого не бачили — це дуже погане повітря», — сказала вона.

Черниш зазначила, що за півтора року спостережень Saveecobot вперше бачить такий «критичний» рівень забруднення.

«Він достатньо небезпечний, тому що дані про рівень забруднення дрібнодисперсним пилом, який відображається в наших сервісах, це частинки процесу горіння, вони абсорбують на собі різні забруднюючи речовини, а в умовах підвищеної вірусної небезпеки це ще можливість для транспортування вірусних часток, тому що це поверхня для них, на якій вони можуть закріплюватися», — пояснила еколог.

Вона уточнила, що майже половина цього пилу не виводиться з організму, що провокує різні захворювання.

«Бронхо-легеневі, серцево-судинні, погіршує суттєво стан здоров’я літніх людей, дуже суттєво впливає на здоров’я дітей, тому що вони активніше дихають. Тому сьогоднішня ситуація дуже небезпечна», — підкреслила Черниш.

Вона додала, що це небезпечна ситуація як в короткостроковій перспективі, так і у довгостроковій. У першому випадку люди вже зараз можуть відчувати головний біль, біль у горлі, може погіршитися стан здоров’я людей з хронічними захворюваннями. Також накопичення цього пилу матиме негативний ефект у майбутньому.

Також еколог заявила, що майже таку ж ситуацію з повітрям команда Saveecobot спостерігала у Центральній та Східній Україні.

Черниш радить виконувати рекомендації МОЗ щодо того, як поводитись при такому забрудненні повітря.

Нагадаємо, ввечері 16 квітня Київ накрив дим від пожеж на Київщині та у Житомирській області. За даними ресурсу IQAir, столиця України була найбруднішим містом світу. 17 квітня ситуація поліпшилася, але станом на вечір 17 квітня Київ знову має найбрудніше повітря з-поміж усіх міст світу.

Причина настільки брудного повітря у Києві на області — велика кількість пожеж.

Нагадаємо, у зоні відчуження Чорнобильської АЕС 15 квітня припинила розповсюджуватися масштабна пожежа.

16 квітня там знову виникла пожежа, її загасили, але ситуація залишається складною через сильний вітер. Також рятувальники продовжують гасити осередки тління деревини, торф'яників тощо.

Крім того, 16 квітня Київ та прилеглі населені пункти накрила пилова хмара. Синоптики кажуть, що причина такого явища — зміни клімату, а саме недостатня кількість опадів.

Поділитись: