Журналіст Павло Шеремет
Фото:

УНІАН

Слідство у справі вбивства Павла Шеремета стверджує, що протягом третього року розслідування допитало 200 людей і вже доповіло президентові України Володимиру Зеленському.

Про це повідомляє «Українська Правда» із посиланням на Нацполіцію, Офіс президента та Генпрокуратуру,

За інформацією Нацполіції, у період з 20 липня 2018 року по теперішній час, допитано понад 200 осіб, а також проведено інші слідчі дії, зокрема понад 100 тимчасових доступів до речей і документів, 13 комплексних судових експертиз, низку оглядів речей і документів, накладено 3 арешти на інформацію, направлено 2 міжнародні доручення про проведення слідчих дій на території США та Швеції.

«Допитано… колишнього працівника СБУ (його перебування під будинком Шеремета встановили журналісти – ред.) та проведено з ним слідчий експеримент, а також допитано власників автомобілів Sкоdа Осtаvіа, д.н.з. АА 2551 МО, Меrсеdеs білого кольору (авто, які були вночі під будинком Шеремета і на які звернули увагу журналісти – ред.) і осіб, які ними користувалися на передодні вбивства Павла Шеремета», — йдеться у повідомленні.

Як зазначили у поліції, досудове розслідування триває та про хід його проведення 19 липня 2019 року поінформували Офіс президента України Зеленського.

З відповіді Офісу президента журналістам «УП» від 18 липня відомо, що Зеленський заслухав звіт Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова щодо ходу досудового розслідування вбивства Шеремета, та наразі вказане розслідування перебуває на контролі у глави держави.

У Генпрокуратурі повідомили, що хід досудового розслідування перебуває на постійному контролі генерального прокурора. На запитання про звіти президентові Зеленському там відповіли, що це «законодавством не передбачено».

Крім того, у ГПУ не стали коментувати слова свого очільника Юрія Луценка про нібито прогрес у справі. Відомство зазначило, що «закон не передбачає надання пояснень та коментарів».

УП також зазначила, що правоохоронці залишили без відповіді такі запитання: яка кількість осіб наразі перевіряється на причетність, чи отримувало слідство записи із камер, які вилучила Служба безпеки, чи були відкриті інші справи, які напряму або опосередковано стосуються вбивства Шеремета, чи встановлені факти спостереження за співробітниками УП, чи були здійснені спроби допитати ексміністра доходів і зборів Олександра Клименка, з яким Шеремет зустрічався незадовго до вбивства, коли востаннє поліція чи СБУ звітували генпрокурору.

Сьогодні, 20 липня, минає рівно три роки з дня вбивства журналіста Павла Шеремета. У Києві влаштували акцію пам'яті «Хто вбив Павла? Три роки без відповіді». Колеги та рідні Павла Шеремета вимагають відставки глави МВС Арсена Авакова, генпрокурора Юрія Луценка та глави нацполіції Сергія Князєва через нерозкриття вбивства журналіста. Крім того, вони вимагають від президента Володимира Зеленського сформувати робочу групу з представників правоохоронних органів, яка б могла прозвітувати, що було зроблено слідством за три роки розслідування.

Нагадаємо, 24 травня 2019-го генпрокурор Юрій Луценко заявив про «серйозний прогрес» у справі Шеремета, але ніяких подробиць не розкрив.

20 липня 2018-го медійні та правозахисні організації заявили, що вимагають від Національної поліції, Служби безпеки України та Генеральної прокуратури України публічного звіту про перебіг розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета. Попри вимоги журналістів, у день других роковин вбивства Шеремета публічного звіту про хід розслідування правоохоронці не надали.

Шеремет загинув 20 липня 2016-го о 7:45 ранку внаслідок вибуху машини. Він їхав на ранковий ефір своєї програми. 

Убивство журналіста Павла Шеремета, розслідування якого високопосадовці публічно називали «справою честі», досі залишається нерозкритим. У Генпрокуратурі повідомили, що відпрацьовують 4 версії щодо вбивства Павла Шеремета.

З моменту вбивства слідство відмовлялося від оприлюднення суттєвої інформації стосовно ходу розслідування, для якого була створена спецгрупа із залученням ФБР.

Попри численні експертизи, допити понад 1000 осіб, вилучення відео з камер спостереження обсягом понад 150 терабайтів, наразі у справі про вбивство Шеремета немає жодного офіційного підозрюваного. У МВС заявляють, що розслідування справи ускладнює російське громадянство Шеремета.

10 травня 2017-го журналісти презентували фільм-розслідування про вбивство журналіста Павла Шеремета. У ньому йдеться про те, що співробітник СБУ Ігор Устименко був біля дому Шеремета в ніч перед вбивством.

Співзасновник міжнародного проекту розслідування корупції та організованої злочинності OCCRP Дрю Салліван вважає, що українська влада свідомо не розслідує вбивство журналіста

Поділитись: