УКРАЇНА

«Список 47» має три версії походження — журналіст

5 червня, 2018 22:40
УКРАЇНА/«Список 47» має три версії походження — журналіст
Зберегти
Вигляд
Журналіст видання «Українська правда» Олексій Братущак повідомив, що, за його інформацією, так званий «список 47», про існування якого заявила ГПУ після інсценування вбивства Аркадія Бабченка, має три версії походження.

Журналіст видання «Українська правда» Олексій Братущак повідомив, що, за його інформацією, так званий «список 47», про існування якого заявила ГПУ після інсценування вбивства Аркадія Бабченка, має три версії походження.

Про це Братущак повідомив в ефірі програми «Нині вже» на Громадському.

«Я не буду казати, хто озвучував (версії походження списку, — ред.), але дійсно я намагався дізнатися що це за список, де він міг бути створений... Одна з версій така — цей список створили в Росії, передали сюди, в Україну, щоб у спільників запитати по кому зі списку ви можете реально працювати. Це перша версія», — наголосив він.

«Друга версія — список створювали тут в Україні, передавали в Росію для того, щоб спитати хто з цього списку вам цікавий. Третя — це список ймовірних осіб, на кого б російська спецслужба, або росіяни, різні групи впливу в Росії, могли б скоїти напад», — додав Братущак.

Журналіст наголосив, що незалежно від походження список вже став цікавий і українським, і російським спецслужбам.

«Треба розуміти, де б він не створювався, але після того як він став публічним, після заяв наших спецслужб, ці люди які опинилися в цьому списку, весь цей список загалом, вже став цікавий і російській спецслужбі і українській спецслужбі. І хто з них буде далі працювати по нам — ми не знаємо», — сказав Братущак.

«Тепер ми маємо розуміти будь-яка сторона … може скоїти напад на когось з цього списку для того, щоб звинувачувати іншу сторону», — підкреслив він.

Раніше Братущак повідомив, що він ходив до СБУ у так званій «справі Бабченка», де його допитали. Однак, співробітники СБУ не дали відповіді, чи  загрожує йому небезпека.

Зазначимо, що 5 червня видання «Страна.ua» з посиланням на власне джерело опублікувало список з 47 журналістів, громадських активістів та культурних діячів, на яких нібито готувався замах у межах «справи Бабченка». Додамо, що головреда видання Ігора Гужву підозрюють у хабарництві, він виїхав з України.

Раніше засновниця проекту Zaborona.com, журналістка Катерина Сергацкова повідомила, що її також викликали до СБУ після інсценування «вбивства» журналіста Аркадія Бабченка.

Раніше Громадське звернулось до журналіста Османа Пашаєва і він підтвердив, що його також викликали до СБУ через інсценування «вбивства» російського журналіста Аркадія Бабченка. Також Громадському стало відомо, що до СБУ викликали журналісток Тетяну Даниленко та Соню Кошкіну.

Також раніше повідомлялось, що журналістів Ганапольського та Кисельова викликали в СБУ у справі «вбивства» Аркадія Бабченка.

Генеральний прокурор Юрій Луценко 1 червня повідомив, що інсценування «вбивства» Бабченка допомогло слідству отримати список із 47 потенційних жертв, на яких планувався замах. Серед них, за даними ГПУ, була велика кількість журналістів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тактична перемога — стратегічна поразка: реакція світу на спецоперацію з Бабченком

Російський опозиційний журналіст Аркадій Бабченко живий. Він не помер увечері 29 травня у результаті замаху. Смерть Бабченка була інсценована, але замах на нього готувався, заявили в СБУ. 

Також суд назвав ім'я підозрюваного в організації замаху на вбивство журналіста Бабченка. Ним виявився Герман Борис Львович. Суд взяв під варту на 2 місяці Германа. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таємний агент зі «Шмайсером»: що треба знати про Бориса Германа

Пов`язані новини