Влада США планує евакуювати своїх громадян з круїзного лайнера Dimond Princess, який перебуває на карантині у порту Японії через коронавірус 2019-nCoV.

Про це повідомляє The Wall Street Journal.

На борту лайнера перебувають близько 380 громадян США. Їх планую евакуювати з Японії на двох літаках, підготовлених Держдепартаментом. Американці повинні прибути у США вже в неділю, 16 лютого.

Перед евакуацією американські медики оцінять стан здоров'я своїх громадян. Тих, у кого виявлять кашель, підвищену температуру та інші симптоми коронавірусу, на авіарейси не допустять.

Нагадаємо, лайнер Diamond Princess відправили на карантин у Японії після того, як серед його пасажирів виявили випадки зараження коронавірусом. Карантин має завершитися 19 лютого.

За останніми даними, понад 200 людей на борту судна заразилися коронавірусом. Серед них двоє українців.

Загалом на лайнері близько 3700 людей, серед яких 25 українців, усі члени екіпажу.

Усі новини про новий китайський коронавірус ви можете знайти на нашому сайті за хештегом коронавірус.

Нагадаємо:

  • У грудні 2019 року в китайському місті Ухань (провінція Хубей) зафіксували спалах пневмонії, викликаної досі невідомим збудником. Згодом стало відомо, що вірус передається від людини до людини.
  • Намагаючись обмежити поширення вірусу, в Китаї запровадили повні або часткові обмеження на пересування у 15 містах, зокрема повністю ізолювали Ухань, в якому мешкають понад 11 мільйонів людей.
  • За межами Китаю випадки зараження зафіксували у більше як 25 країнах, зокрема у США, Франції, Австралії, Канаді, Німеччині, Фінляндії та Індії. Деякі країни намагаються евакуювати своїх громадян з Китаю та призупиняють авіасполучення.
  • 30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила надзвичайний стан у сфері охорони здоров'я у світі.
  • В Україні наразі немає випадків інфікування, однак відомо, що двоє українців є серед інфікованих на круїзному лайнері Diamond Princess, який перебуває на карантині біля порту Йокогама в Японії.

Наразі нова інфекція проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус, найімовірніше, поширився від тварин до людей, але здатний також передаватися від людини до людини. Його симптомами є підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.

Поділитись: