УКРАЇНА

США підтримають надання автокефалії українській церкві — Держдеп

13 вересня, 2018 00:43
УКРАЇНА/США підтримають надання автокефалії українській церкві — Держдеп
Зберегти
Вигляд
Посол Державного департаменту США з питань міжнародної релігійної свободи Сем Браунбек заявив, що після надання томосу про автокефалію Української православної церкви США підтримають це рішення.

Посол Державного департаменту США з питань міжнародної релігійної свободи Сем Браунбек заявив, що після надання томосу про автокефалію Української православної церкви США підтримають це рішення.

Про це Браунбек повідомив під час зустрічі зі спікером Верховної Ради Андрієм Парубієм, передає прес-служба парламенту.

За словами посла США, перед Україною стоїть «велике завдання» — питання автокефалії Української помісної православної церкви — тому потрібно знайти механізми відповіді на цей виклик.

Браунбек підкреслив, що США не втручаються і не планують втручатися у процес надання автокефалії Українській православній церкві.

«Але, коли таке рішення буде ухвалене, ми його підтримаємо, і, якщо можемо бути корисними на етапі його імплементації, ми будемо раді допомогти», — наголосив він.

Раніше президент України Петро Порошенко заявив, що Константинополь може надати Томос про автокефалію православної української церкви «раніше, ніж будь-хто очікує».

7 вересня у межах підготовки до надання автокефалії православній церкві в Україні Вселенський Патріархат призначив двох екзархів в Києві. У Київському Патріархаті привітали це рішення.

В УПЦ МП призначення Вселенським Патріархом екзархів в Україні назвали «грубим порушенням».

В РПЦ, у свою чергу, звинуватили Константинополь у «підлості» та пригрозили розривом відносин через «українське питання».

Також в РПЦ заявили, що думають над діями у відповідь.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Томос для України: все буде добре

Нагадаємо, з 1 по 3 вересня у Стамбулі відбулося загальне зібрання єпископату Константинопольської Патріархії. На ньому обговорили питання про створення єдиної помісної української церкви.

Зранку 31 серпня московський патріарх Кирило з власної ініціативи прибув до Стамбула на зустріч з патріархом Варфоломієм. Константинопольський патріарх повідомив Кирилу, що розглядає питання впровадження автокефалії в Україні.

Раніше предстоятель УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що після отримання Українською церквою Томоса про автокефалію частина Московського патріархату (МП), яка не захоче приєднуватися до єдиної помісної православної церкви, має перейменуватись у «Російську православну церкву в Україні».

Як повідомлялося, в УПЦ МП заявили, що Томос про надання автокефалії Українській православній церкві вже написаний.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Геть від Москви: чи підтримають прихожани та священики УПЦ МП єдину помісну церкву в Україні?

Нагадаємо також, 19 квітня Рада підтримала звернення президента про створення Української помісної церкви

Порошенко зустрівся з представниками українських церков. Патріарх УПЦ КП Філарет та предстоятель УАПЦ Макарій передали главі держави звернення до Вселенського патріарха Варфоломія про надання українській церкві Томосу про автокефалію. Відтак глави українських церков закликали Варфоломія надати дозвіл на створення єдиної української церкви.

УПЦ Київського патріархату також закликала УПЦ МП підтримати створення помісної церкви. В УПЦ МП заявили, що немає ніяких підстав для визнання іншої православної церкви.

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Пов`язані новини