Радник президента США з національної безпеки Роберт О’Браян заявив, що адміністрація Трампа звернулася до Північної Кореї з пропозицією поновити перемовини щодо ядерного роззброєння на Корейському півострові.

Про це О’Браян розповів в інтерв’ю виданню Axios.

За словами чиновника, США «повідомляли їм (Північній Кореї — ред.) різними каналами про те, що хотіли б поновити (перемовини — ред.) та втілити в життя обіцянку Кім Чен Ина» щодо денуклеаризації Корейського півострова.

О’Браян також відзначив як позитив той факт, що лідер Північної Кореї так і не здійснив обіцянку надіслати США «різдвяний подарунок» — тобто на Різдво, 25 грудня, здійснити чергову провокацію з випробуванням балістичних ракет або ядерних озброєнь.

«Я гадаю, це був обнадійливий сигнал. Але, знову ж таки, це не означає, що в майбутньому певного випробування не відбудеться», — сказав радник Трампа з національної безпеки.

Протягом останніх місяців Північна Корея неодноразово вчиняла дії, які суперечили домовленості зі Сполученими Штатами про денуклеаризацію. Так, 28 листопада — в день, коли Сполучені Штати святкують День подяки, — КНДР запустила два «невстановлених снаряди» зі своєї території. Напередодні запуску для налагодження діалогу з Північною Кореєю США навіть відклали свої спільні навчання з Південною Кореєю, які викликали невдоволення в КНДР, але водночас додали, що майбутні рішення можуть бути скориговані «відповідно до потреб дипломатії».

7 грудня у Північній Кореї провели «дуже важливе» випробування на полігоні Сохе, який раніше обіцяли закрити. Того ж дня представник Північної Кореї при ООН Кім Сон заявив, що питання ядерного роззброєння уже не є предметом перемовин зі Сполученими Штатами, а в тривалих переговорах із Вашингтоном уже немає потреби.

А в день Різдва, 25 грудня, над Корейським півостровом помітили чотири розвідувальні літаки США. Припускається, що вони стежили за можливим запуском балістичної ракети чи ядерним випробуванням, яким пригрозив Пхеньян. Однак тоді так нічого й не відбулося.

Сполучені Штати та Північна Корея уже тривалий час ведуть переговори щодо поступового скорочення ядерних озброєнь Корейського півострова.

  • Третя й остання зустріч лідерів США і Північної Кореї відбулася наприкінці червня 2019 року. Трамп став першим американським президентом, який ступив на так звану демілітаризовану зону між обома Кореями. У спільній заяві за результатами зустрічі Трамп і Кім Чен Ин підкреслювали свої «чудові відносини». Однак до жодних конкретних домовленостей вони так і не прийшли.
  • Останні перемовини між північнокорейськими та американськими посадовцями відбулися 5 жовтня в столиці Швеції Стокгольмі й завершилися безрезультатно. У Міністерстві закордонних справ Північної Кореї заявили, що відновлення переговорів про денуклеаризацію Корейського півострова залежить від США.
Поділитись: