Війна / Полонені

Суд над моряками: Україна вимагає тиску на РФ для звільнення полонених

Війна/Полонені/Суд над моряками: Україна вимагає тиску на РФ для звільнення полонених
Зберегти
Вигляд
Міністерство закордонних справ України закликає міжнародну спільноту засудити Росію та посилити на неї тиск для звільнення полонених українських моряків.

МЗС висловило протест через рішення суду Москви про продовження тримання під вартою моряків до квітня 2019 року.

«Суд над українськими військовослужбовцями суперечить міжнародному гуманітарному праву. Закритий режим сьогоднішнього засідання свідчить про те, що Кремль повністю усвідомлює незаконність цього судового фарсу», — заявили в МЗС.

Україна вимагає від Росії поводитися з українцями як з військовополоненими та поважати їхні права згідно з міжнародним гуманітарним правом. Також МЗС вимагає надати медичні висновки про стан здоров’я поранених моряків.

16 січня Лефортовський суд Москви продовжив термін тримання під вартою всім 24 полоненими українським морякам до 24 та до 26 квітня 2019 року. Адвокати подаватимуть апеляції щодо всіх українців.

Україна наполягає, що захоплені українські моряки є військовополоненими, тож їх не можуть судити, утримувати в СІЗО чи обмінювати як політв'язнів.

Путін заявив, що питання обміну українських моряків можна розглядати після завершення кримінальної справи. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Питання політичне: як Росія фабрикує справи українських моряків

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Після захоплення усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

   
Пов`язані новини