УКРАЇНА

Суд переніс розгляд апеляції на арешт ймовірного організатора «вбивства» Бабченка

11 червня, 2018 15:14
УКРАЇНА/Суд переніс розгляд апеляції на арешт ймовірного організатора «вбивства» Бабченка
Зберегти
Вигляд
Апеляційний суд Києва відклав розгляд апеляційної скарги адвокатів на арешт до 18 червня Бориса Германа, якого СБУ вважає організатором «убивства» у Києві російського журналіста Аркадія Бабченка.

Апеляційний суд Києва відклав розгляд апеляційної скарги адвокатів на арешт до 18 червня Бориса Германа, якого СБУ вважає організатором «убивства» у Києві російського журналіста Аркадія Бабченка.

Про це Громадському повідомив адвокат Германа Євген Солодко.

«Не доставили вчасно судові матеріали і не доставили самого підозрюваного», — пояснив Євген Солодко.

Раніше так званий виконавець «убивства» Бабченка Олексій Цимбалюк, який співпрацював з СБУ, повідомив, що організатор «убивства» Бабченка Герман опосередковано викрив замовників з Росії, надавши виконавцю злочину досьє з фотографіями московського будинку журналіста.

За його словами, організатор Борис Герман після домовленостей на початку квітня надіслав у месенджері WhatsApp фотографію Бабченка. Сам Цимбалюк до того ніколи про журналіста не чув.

Російський опозиційний журналіст Аркадій Бабченко живий. Він не помер увечері 29 травня у результаті замаху. Смерть Бабченка була інсценована, але замах на нього готувався, заявили в СБУ. 

Також суд назвав ім'я підозрюваного в організації замаху на вбивство журналіста Бабченка. Ним виявився Герман Борис Львович. Суд взяв під варту на 2 місяці Германа. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таємний агент зі «Шмайсером»: що треба знати про Бориса Германа

31 травня волонтер, учасник бойових дій на Донбасі Олексій Цимбалюк назвав себе виконавцем в організації замаху на вбивство російського журналіста Аркадія Бабченка.

В СБУ заявили, що для вбивства Бабченка спецслужби РФ завербували українця та заплатили $40 тисяч. Завербований українець, який називається правоохоронцями «організатором убивства», найняв для виконання завдання знайомого — учасника бойових дій на Донбасі (виконавця). Останній отримав 30 тисяч доларів, а організатор залишив собі 10 тисяч доларів за «посередництво». Однак виконавець убивства співпрацював з СБУ.

Порошенко знав про підготовку спецоперації щодо журналіста Бабченка.

Генеральний прокурор Юрій Луценко 1 червня повідомив, що інсценування «вбивства» Бабченка допомогло слідству отримати список із 47 потенційних жертв, на яких планувався замах. Серед них, за даними ГПУ, була велика кількість журналістів.

5 червня видання «Страна.ua» з посиланням на власне джерело опублікувало список з 47 журналістів, громадських активістів та культурних діячів, на яких нібито готувався замах у межах «справи Бабченка». Додамо, що головреда видання Ігора Гужву підозрюють у хабарництві, він виїхав з України.

5 червня СБУ відкрила кримінальне провадження через розголошення «списку 47». В СБУ зазначили, що «відповідні дані будь-кому, у тому числі автору публікації вищезгаданого інтернет-ресурсу на розголошення зазначених відомостей органом досудового розслідування та процесуальним керівником не надавалися». 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тактична перемога — стратегічна поразка: реакція світу на спецоперацію з Бабченком

Пов`язані новини