УКРАЇНА

Суд відмовив слідству у примусовому відборі біозразків у Савченко

18 квітня, 2018 17:08
УКРАЇНА/Суд відмовив слідству у примусовому відборі біозразків у Савченко
Зберегти
Вигляд
Шевченківський районний суд Києва не задовольнив клопотання військової прокуратури про відбір біологічних зразків (слини) у заарештованої народної депутатки України Надії Савченко.

Шевченківський районний суд Києва не задовольнив клопотання військової прокуратури про відбір біологічних зразків (слини) у заарештованої народної депутатки України Надії Савченко.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Слідчий суддя Шевченківського райсуду Ольга Юзькова частково пояснила мотивацію такого рішення. Вона відмовила у задоволенні клопотання військової прокуратури, посилаючись на те, що сторона обвинувачення не сформулювала конкретно, які саме зразки повинні бути відібрані.

Рішення оскарженню не підлягає.

«Суд відмовив у задоволенні такого клопотання ... Я підкреслюю, що питання в тому, що примусово відбирати зразки протиправно і протизаконно ... Я вдячний у даному випадку суду», — прокоментував рішення адвокат Савченко Дмитро Бугай.

Також він повідомив, що захист Савченко ще не отримав достатньо  матеріалів справи для ознайомлення.

В оприлюднених суддею на початку засідання матеріалах справи зазначений мобільний телефон, на якому були знайдені біологічні зразки. Для встановлення вини Савченко сторона обвинувачення клопотала про примусовий відбір у депутатки біологічних зразків.

Адвокат Савченко Дмитро Бугай заявив, що клопотання прокуратури не підлягає задоволенню і пояснив, що йдеться про примусовий відбір біологічного матеріалу (слини), а примусова форма цієї процедури принижує честь і гідність та суперечить Конвенції про захист прав людини.

Він також висловив переконання, що в разі задоволення судом цього клопотання, такі докази будуть визнані неприпустимими.

Сама Савченко під час засідання заявила, що розцінюватиме примусовий відбір у неї біологічних зразків як застосування тортур.

Раніше адвокати заявили про порушення через зміну місця допиту.

13 квітня допит Савченко на поліграфі перервали через її стан.

Раніше повідомлялося, що допит на поліграфі народної депутатки Надії Савченко триватиме 5-6 год. Його розпочали близько 10 год ранку.

12 квітня народну депутатку Надію Савченко, яка перебуває під арештом у слідчому ізоляторі СБУ, звозили у клініку СІЗО на обстеження.

10 квітня правоохоронці прийшли з обшуками до квартири арештованої депутатки Надії Савченко. Цю інформацію підтвердили в СБУ. Згодом стало відомо, що обшуки проходять і в офісі партії депутатки. Мати депутатки повідомила, що у квартирі слідчі знайшли нагородний пістолет та патрони.

22 березня Верховна Рада дала дозвіл на затримання й арешт Савченко, генпрокурор Луценко оголосив підозру народній депутатці

Луценко показав у сесійній залі парламенту фільм нібито з доказами того, що Савченко причетна до схеми вивезення зброї з окупованих територій для вчинення теракту в Києві. Він також стверджує, що гроші на підготовку теракту Савченко нібито давав екс-переговорник щодо звільнення заручників Володимир Рубан.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Бабах»: у чому підозрюють Надію Савченко

23 березня Надію Савченко взяли під варту на 2 місяці без можливості застави. Під час засідання суду Савченко заявила про початок голодування. Станом на 29 березня, Савченко голодувала вже шостий день. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Термос, капці і гранати: день Надії Савченко перед арештом.

29 березня Апеляційний суд Києва залишив Надію Савченко під вартою, таким чином не задовольнивши скаргу її адвокатів.

Пов`язані новини