Суд заарештував екс-президента Вірменії Роберта Кочаряна

В Єревані суд загальноїюрисдикції ухваливрішення заарештувати підозрюваного у поваленні конституційного ладу екс—президента ВірменіїРоберта Кочаряна.

В Єревані суд загальної юрисдикції ухвалив рішення заарештувати підозрюваного у поваленні конституційного ладу екс-президента Вірменії Роберта Кочаряна.

Про це повідомляє NEWS.am.

Суд задовольнив клопотання органу попереднього слідства.

Адвокати екс-президента заявили про намір оскаржити це рішення.

Як повідомлялося, другого президента Вірменії Роберта Кочаряна звинуватили у поваленні конституційного ладу у справі про розгін демонстрації 1 березня 2008 року в Єревані після президентських виборів.

12 травня 2018 року у Вірменії сформували новий уряд.

8 травня опозиціонера Пашиняна обрали прем’єр-міністром Вірменії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Професійний революціонер: хто такий лідер вірменських протестів Пашинян

Нагадаємо, 1 травня лідер протестних рухів Нікол Пашинян закликав прихильників блокувати дороги та аеропорт Єревана після того, як парламент не обрав його на посаду прем’єр-міністра. За кандидатуру Пашиняна проголосували 45 депутатів при необхідних 53 голосах. Про те, як відбувалося голосування та його наслідки для Вірменії дивіться у спеціальному ефірі Громадського.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Протести у Вірменії: крок проти несправедливості (СПЕЦРЕПОРТАЖ)

Протестувальники 20 квітня почали блокувати дороги в столиці країни. Люди виступили проти прем'єр-міністра Сержа Саргсяна, який був президентом країни 10 років. На нову посаду його нещодавно затвердив парламент.

За новою конституцією, в президента дуже обмежені повноваження, натомість основна влада належить саме прем'єру. Ці зміни ініціював сам Саргсян, хоча й переконував, що більше не має владних амбіцій. Таким чином, він по суті мав залишитися при владі ще й на третій термін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Від президента до прем'єра: п'ять фактів про рокіровку нового прем'єра Вірменії Сержа Саргсяна

23 квітня до опозиціонерів, які вимагають у Єревані відставки прем'єр-міністра Сержа Саргсяна, долучилися військовослужбовці.  Міноборони Вірменії пообіцяло покарати військових за участь у протестах. Лідера протестів Нікола Пашиняна затримали, та згодом відпустили. Опозиціонери хотіли зробити безстроковими акції протестів у Єревані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Протести в Єревані: обличчя змін (ФОТОРЕПОРТАЖ)