УКРАЇНА

Суддя, яка «анулювала» справу Крисіна та стала головуючою в ній, взяла самовідвід

31 липня, 2018 00:11
УКРАЇНА/Суддя, яка «анулювала» справу Крисіна та стала головуючою в ній, взяла самовідвід
Зберегти
Вигляд
Суддя Ольга Просалова, яка 26 липня задовольнила відвід судді Любові Леонтюк та сама стала головуючою у справі «тітушок» Юрія Крисіна та Сергія Чемеса, взяла самовідвід.

Суддя Ольга Просалова, яка 26 липня задовольнила відвід судді Любові Леонтюк та сама стала головуючою у справі «тітушок» Юрія Крисіна та Сергія Чемеса, взяла самовідвід.

Про це у Facebook повідомила Світлана Кирилаш, дружина вбитого журналіста В'ячеслава Веремія, яка є потерпілою в цій справі.

«Отже, друзі, суддя Просалова заявила самовідвід. А слухати її заяву буде Тетяна Щасна (нагадаю, розглядала третю заяву сторони захисту про відвід Леонтюк, тоді відмовила в задоволенні)», — написала вона.

Також Кирилаш зазначила, що засідання щодо розгляду самовідводу судді пройде 6 серпня о 13.00 у Дарницькому суді Києва.

Нагадаємо, 26 липня Просалова задовольнила заяву захисника Юрія Крисіна Євгена Солодко про відвід головуючої судді Любові Леонтюк.

27 липня Просалову обрали головуючою у справі «тітушок» Крисіна та Чемеса.

Крисін та його захисники неодноразово намагалися змінити суддю, підслідність справи, намагалися укласти угоду з прокуратурою.

Зазначимо, що Просалова також розглядала перший відвід, поданий адвокаткою Тетяною Гнатюк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Почати спочатку: як суд «обнулив» справу тітушок Крисіна й Чемеса

Крисін фігурує у справі про викрадення та катування майданівців у січні-лютому 2014 року. Також Крисіна три роки судили за вбивство журналіста В’ячеслава Веремія у 2014 році. У грудні 2017-го Шевченківський суд Києва дав йому 4 роки умовно. Але 13 червня Апеляційний суд скасував це рішення, змінивши вирок на 5 років тюрми. У справі про викрадення майданівців, 16 липня Юрієві Крисіну продовжили термін тримання під вартою до 13 вересня включно. Тим самим суд задовольнив клопотання сторони обвинувачення. Ще один фігурант справи Сергій Чемес провину визнав і активно співпрацює зі слідством. Крисін заперечує свою провину.

Що інкримінують Юрієві Крисіну та Сергієві Чемесу:

  • стаття 27 (підбурювання та пособництво у вчиненні злочину)
  • стаття 146 (незаконне позбавлення волі, викрадення людини, вчинене з корисливих мотивів, щодо двох чи більше осіб або за попередньою змовою групою осіб, або способом, небезпечним для життя та здоров'я потерпілого, або таке, що супроводжувалося заподіянням фізичних страждань, або із застосуванням зброї);
  • стаття 127 (катування з метою примусити потерпілого чи іншу особу вчинити дії, що суперечать їхній волі, вчинене повторно або за попередньою змовою групою осіб, або з мотивів расової, національної чи релігійної нетерпимості;
  • стаття 296 (хуліганство, вчинене групою осіб);
  • стаття 340 (незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів, демонстрацій).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа Веремія: три роки розгляду та п'ять років тюрми для Крисіна

У разі доведення вини, їм загрожує до 10 років ув'язнення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Шкаф»: Як фігурант справи «тітушок» уникнув СІЗО

Пов`язані новини