Політика

Текст томосу оприлюднять тільки після його вручення патріарху єдиної Української церкви — радник президента

«Інтерфакс-Україна»
Політика/Текст томосу оприлюднять тільки після його вручення патріарху єдиної Української церкви — радник президента
Зберегти
Вигляд
Вселенський патріарх Варфоломій вручить томос про автокефалію обраному патріарху єдиної Української церкви, а до того його текст не буде опублікований.

Про це повідомив радник президента України, директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко.

«Предстоятель (новоствореної УПЦ — ред.) у Стамбулі незабаром після об’єднавчого собору отримає з рук Вселенського патріарха томос — грамоту. Зараз він не є публічним документом, бо його передадуть обраному предстоятелю», — пояснив він.

Павленко зазначив, що затверджені Синодом положення уставу майбутньої Української церкви ґрунтуються на положеннях з томосу і будуть представлені на розгляд об’єднавчого собору УПЦ.

Також радник президента повторив слова самого Петра Порошенка про те, що дату проведення об’єднавчого собору «в найближчий час» оголосить Вселенський патріарх Варфоломій.

Нагадаємо, 29 листопада Синод Вселенського патріархату підготував статут (конституцію) майбутньої Української церкви, але не назвав дату проведення об’єднавчого собору.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Філарет, кандидат від МП і «темна конячка від Константинополя» — хто претендує очолити нову українську церкву

19 листопада у Константинополі офіційно підтвердили намір надати Україні томос, а також повідомили, що Об’єднавчий собор відбудеться у грудні.

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія. 15 жовтня синод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про рішення РПЦ розірвати відносини з Константинополем

Константинополь, зі свого боку,  відмовився розривати відносини з РПЦ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП

Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що найближчим часом відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Пов`язані новини