ТОП-6 тижня: футбол, вбивство в Черкасах і грузинські рейвери
А також про те, чи платив Порошенко за зустріч із Трампом
ГОЛОДУВАННЯ СЕНЦОВА
Український режисер Олег Сенцов, незаконно ув'язнений на території Росії, вже два тижні голодує в колонії суворого режиму міста Лабитнангі на Ямалі.
Громадське розбиралося у деталях «справи Сенцова-Кольченка». Цього тижня журналісти Громадського спілкувалися з адвокатом Сенцова Дмитром Дінзе, а також із лобістом «закону Магнітського» Біллом Браудером, який наполягає, що Україна повинна якомога швидше накласти санкції на всіх причетних до ув'язнення режисера.
Тим часом мама Олега Сенцова, яка виховує двох його дітей, востаннє бачила сина три роки тому — влітку 2015 на суді в Ростові-на-Дону, через скло. А перед тим — 12-го травня 2014-го, коли Олега вивели з дому в наручниках. Читайте її інтерв'ю на сайті Громадського.
«Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова
Фото: Олександр Назаров/Громадське
ФІНАЛ ЛІГИ ЧЕМПІОНІВ
У суботу, 26 травня, мадридський «Реал» став переможцем Ліги чемпіонів утретє поспіль, здолавши англійський «Ліверпуль» у фіналі головного клубного змагання Європи у Києві. Як це було — читайте в трансляцій Громадського. Також дивіться фоторепортаж із фан-зони на Хрещатику.
«Реал» обіграв «Ліверпуль» в фіналі Ліги чемпіонів у Києві: як це було
Фото: EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI
ФУТБОЛЬНИЙ «ДОГОВОРНЯК»
В останній тиждень перед фінальною грою Ліги Чемпіонів в Україні розгорівся футбольний скандал.
Три роки українських уболівальників ошукували: футболісти, арбітри, а також власники клубів домовлялися про результати матчів заздалегідь, заробляючи на цьому шалені гроші.
328 підозроюваних, 57 кримінальних правопорушень та 5 злочинних угрупувань — такі цифри Національна поліція озвучила під час прес-конференції 22 травня на тему «договірних» матчів у футболі. Футбольні фани шоковані — у махінації залучені 35 із 52 професіональних футбольних клубів — 67 відсотків українського футболу.
Громадське розповідає, чому ці цифри мають значення та що буде далі з українським футболом.
«Договорняк»: що треба знати про корупційний скандал в українському футболі
Фото: Євгеній Кравс/УНІАН
ВБИВСТВО В ЧЕРКАСАХ
24 травня близько 18 години до поліції Черкас надійшло повідомлення про озброєний напад на приміщення об’єднання «Черкащана».
До будівлі по вулиці Хрещатик увірвався чоловік з пістолетом і гранатою. Зловмисник зачинився всередині, не висуваючи жодних вимог. Тим часом поліція оточила район. Найближчий спецпідрозділ КОРД з Кропивницького підняли по тривозі й направили до Черкас.
Сутичка сталася між депутатом обласної ради від ВО «Батьківщина», екс-заступником міського голови Черкас Сергієм Гурою та його колишнім охоронцем Миколою Гончаром, пише Іnsider. Другий нібито погрожуючи предметами, схожими на гранату та пістолет, зачинився в кабінеті разом з Гурою.
За свідченням охоронця Гури на ім’я Володимир, Гончар здійснив два постріли у груди та голову Гури. О 19:30 Гончара без свідомості госпіталізували до Третьої міської лікарні. Депутат загинув на місці.
Ким був убитий черкаський депутат Сергій Гура?
screenshot з відео
ГРОШІ ЗА ЗУТРІЧ ПОРОШЕНКА З ТРАМПОМ
Від 400 до 600 тисяч доларів міг заплатили український президент Порошенко адвокатові Трампа за зустріч з президентом США в червні 2016-го — таку інформацію, посилаючись на анонімні джерела з українського боку, оприлюднила BBC.
Раніше американське видання The New York Times написало, що президент України міг пообіцяти згорнути розслідування у справі американського політтехнолога Манафорта в обмін на отримання протиракетних комплексів Javelin. На них також багато в чому посилається у своєму матеріалі BBC.
Основні питання, що їх ставить у матеріалі журналістка Громадського Наталка Гуменюк, яка слідкує за справою Манафорта і українсько-американськими відносинами: які факти є підтвердженими, за яких обставин відбувалася зустріч і чому інформація має такий резонанс.
Дорогий президент: чи платив Порошенко за зустріч з Трампом?
Фото: EPA/OLIVIER DOULIERY/POOL
СПЕЦРЕПОРТАЖ З ГРУЗІЇ
Грузинська поліція провела рейди в найбільших клубах Тбілісі — затримали кілька людей за підозрою в розповсюдженні наркотиків. Тієї ж ночі, 12 травня грузинська молодь вийшла на акції протесту, які протривали кілька днів. Це своєю чергою викликало обурення в місцевих націоналістичних організацій. У відповідь на контракції вийшли вони.
Ці події лише загострили конфлікт, який останнім часом спостерігається в Грузії — розкол між консервативною і прогресивною частиною суспільства. З одного боку, в країні посилюються націоналістичні й навіть проросійські настрої. А з другого — прогресивна молодь активно виступає за декриміналізацію наркотиків і відстоює права ЛГБТ. Громадське вирушило до Грузії, щоб на власні очі побачити ці два різні світи.
Техно і консерватизм: як розділилася Грузія (СПЕЦРЕПОРТАЖ)
Фото: Олександр Кохан/Громадське
- Поділитися: