а також смерть режисера Леоніда Кантора та режисерки Кіри Муратової.

РАДА ПІДТРИМАЛА СТВОРЕННЯ АНТИКОРУПЦІЙНОГО СУДУ

Депутати кілька місяців відкладали створення Антикорупційного суду, щоразу знаходячи різні причини й пояснення. 7 червня Верховна Рада все ж підтримала створення нового органу. 315 депутатів проголосували «за». Навіщо Україні потрібен Антикорупційний суд, пояснює Громадське.

Навіщо Україні потрібен Антикорупційний суд

Фото: Владислав Мусієнко/POOL

ВІДСТАВКА МІНІСТРА ФІНАНСІВ 

Міністра фінансів Олександра Данилюка звільнили з посади. 7 червня Верховна Рада підтримала звернення уряду 254 голосами. Відставка міністра стала результатом протистояння з прем'єром Володимиром Гройсманом. Останньою краплею в ньому стала  відмова Олександра Данилюка підписувати програму фінансування регіонів, яка, за його словами, фактично була роздачею грошей на проекти депутатів-мажоритарників.

Олександр Данилюк обіймав посаду міністра фінансів від 14 квітня 2016 року. Уже зараз його називають «останнім реформатором» у Кабміні Гройсмана, проте багато із запланованого Олександр Данилюк не встиг утілити в життя. Чим запам'ятався міністр фінансів — у матеріалі Громадського.

Чим запам'ятався на посаді міністра фінансів Олександр Данилюк

Фото: Владислав Мусієнко/POOL/УНІАН

САМОГУБСТВО РЕЖИСЕРА ЛЕОНІДА КАНТЕРА 

Він привіз Африку на хутір у Чернігівській області. Залишив на березі кожного з океанів по табурету зі своєї кухні. Він створював свій ідеальний світ «Обирок» і фіксував на камеру інший, неідеальний, світ — світ війни в своїй країні, кажучи, що пише думи у сучасний спосіб.

5 червня стало відомо про те, що напередодні ввечері український режисер Леонід Кантер скоїв самогубство. Громадське розповідає, ким він був, і яким його пам'ятатимуть друзі.

За словами колег, це був його свідомий вибір, який Кантер не вважав трагічним фіналом. Він вирішив мандрувати далі.

Він вирушив мандрувати далі: ким був український режисер Леонід Кантер

Фото: Володимир Гонтар/УНІАН

СМЕРТЬ РЕЖИСЕРКИ КІРИ МУРАТОВОЇ

Вона не закінчувала зйомку, доки не добивалася свого на знімальному майданчику, була різкою з журналістами та водночас доброю, прямою та чесною. У неї знімалися Володимир Висоцький, Олег Табаков, Рената Литвинова, Зінаїда Шарко, Ніна Русланова та Георгій Делієв.

У 70-х роках її фільм заборонили, втім, ніхто й ніколи не сумнівався в майстерності режисерки, а торік вона стала членом Американської кіноакадемії, відомої у світі щорічною премією «Оскар».

Кіра Муратова померла ввечері 6 червня.

Якою вона була, розповідає Громадське.

Хочу, щоб після мене лишилися тільки фільми: якою була Кіра Муратова

Фото: Володимир Гонтар/УНІАН

ТЕНДІТНИЙ ВІК У МІСТІ ЩАСТЯ

Вони чи не щодня бувають у «Берліні» та «Шанхаї». Щоправда, не виїжджаючи за межі міста, — так місцеві підлітки прозвали улюблені локації в містечку Щастя, що в Луганській області, майже на лінії розмежування. Подорожують же вони наразі лише у своїх мріях. Ба більше, навіть виїхати з малої батьківщини без супроводу дорослих до повноліття не можуть.

Луганськ — місто можливостей, наприклад, є можливість поїхати, — любили жартувати луганчани. Достоту те саме стосується й Щастя, а надто, що через дивний радянський адміністративний поділ, до війни місто Щастя було Жовтневим районом міста Луганськ.

«Дорослішання в зоні бойових дій» — це історія місцевих підлітків, які мріють урешті-решт вирватися звідси, дехто з них — назавжди. Хоча є й такі, що думають інакше.

Тендітний вік у місті Щастя

Фото: Анастасія Власова/Громадське

Поділитись: