Світ

Торговельна війна може вдарити по світових ринках сировини — Morgan Stanley

29 червня, 2018 16:26
Світ/Торговельна війна може вдарити по світових ринках сировини — Morgan Stanley
Зберегти
Вигляд
Через загострення торговельних відносин між США та рештою світу, може суттєво знизитися попит на сировинні товари, що буде суттєвим ударом для країн-експортерів.

Через загострення торговельних відносин між США та рештою світу, може суттєво знизитися попит на сировинні товари, що буде суттєвим ударом для країн-експортерів.

Про це повідомляється у аналітичному звіті американського банку Morgan Stanley, передає Bloomberg.

«Ескалація торговельного конфлікту несе ризики щодо зменшення попиту на всі види сировинних товарів, що призведе до зростання вартості металів та енергоносіїв для кінцевих споживачів», — йдеться у квартальному звіті Morgan Stanley.

Там також зазначають, що значний вплив на рівень світових цін на сировину, передусім метали та сталь, робить непостійний та мінливий настрій Китаю.

Банківські аналітики також роблять припущення, що економіка Китаю може суттєво сповільнити своє зростання у другій половині 2018 року, що зменшить попит на метали та нафту і знизить світовий рівень цін на них.

Нагадаємо, що падіння рівня світових цін на метали несе суттєві ризики для українського експорту, більшу частину якого складають саме сировинні позиції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Нагадаємо, що 31 травня експертами VoxUkraine було оприлюднено доповідь щодо макроекономічного прогнозу для України. На думку економістів, наразі уряд не володіє достатніми ресурсами для погашення поточної заборгованості міжнародним кредиторам. А у разі погіршення ситуації на світових ринках, гривня може девальвувати у декілька разів, а ВВП України впасти на 10-15%.

Нагадаємо, що 22 червня Дональд Трамп написав у Twitter, що обмірковує можливість запровадження мит на європейські автомобілі у розмірі 20%. В ЄС відповіли, що готові ухвалити аналогічні митні заходи проти американських автовиробників.

21 червня стало відомо, що мита на американські товари ввела Індія та Туреччина.

Нагадаємо, що 20 червня Єврокомісія остаточно затвердила мита на американський імпорт у відповідь на американські мита на сталь та алюміній. Зокрема, нові тарифні обмеження стосуватимуться американських товарів на загальну суму 2,8 мільярдів доларів.

Також повідомлялось, що обсяг Китайських інвестицій у США скоротився у більш ніж 10 разів через митну політику адміністрації Трампа.

Нагадаємо, що 19 червня стало відомо про рішення Трампа запровадити мита на 200 мільярдів доларів китайського імпорту у разі, якщо Китай вирішить запровадити мита проти американських товарів.

15 червня Трамп ввів у дію рішення про обмитнення чергової порції китайських товарів. Крім цього, повідомлялось, що Трамп не планує зупинятись на введених ним торговельних обмеженнях та готує нову порцію мит, що торкнуться уже 100 мільярдів доларів китайського імпорту.

Загалом з початку торговельної суперечки з Китаєм, США запровадили митні обмеження на понад 150 мільярдів доларів китайського імпорту.

Пов`язані новини