Світ

Три країни ЄС прагнуть зменшити залежність від російського газу

28 липня, 2018 15:39
Світ/Три країни ЄС прагнуть зменшити залежність від російського газу
Зберегти
Вигляд
Франція, Іспанія та Португалія просуваються у планах урізноманітнити джерела постачання енергії, що може означати, що ці європейські країни більше імпортуватимуть природного газу зі Сполучених Штатів.

Франція, Іспанія та Португалія просуваються у планах урізноманітнити джерела постачання енергії, що може означати, що ці європейські країни більше імпортуватимуть природного газу зі Сполучених Штатів.

Про це повідомляє Associated Press.

Лідери трьох країн після енергетичного саміту заявили, що для них дуже важливим є побудова такої інфраструктури, яка дозволить їм імпортувати та транспортувати природний газ, в тому числі, через нові шляхопроводи.

Португалія прагне зберігати американський газ у підземних сховищах в одному з портів Атлантики та переправляти його через трубопроводи через Іспанію до Франції.

Така стратегія допоможе Європі зменшити залежність від російського газу, водночас як США прагнуть збільшити свій експорт.

Всі три країни розглядають газ як тимчасовий захід, оскільки вони переходять до поновлюваних джерел енергії.

У березні 2018 уряд Британії заявив, що країна відмовляється від купівлі російського газу та шукає нових постачальників.

У травні Укртрансгаз повідомив, що Україна 900 днів не імпортує газ безпосередньо з Росії.

Президент США Дональд Трамп заявив, що будівництво газопроводу «Північний потік-2» Росією ставить під загрозу ринок збуту сланцевого газу США в Європу, тому робить США та Росію суперниками.

Раніше Трамп заявляв, що будівництво газопроводу «Північний потік-2» є катастрофою для Європи.

12 липня Трамп під час прес-конференції саміту НАТО заявив, що вважає неприпустимим укладання угод з Росією в енергетичній сфері.

Нагадаємо, що перед самітом НАТО Трамп розкритикував Німеччину через дозвіл на будівництво російського газопроводу «Північний потік-2» та заявив, що Німеччина — «заручниця Росії» у поставках енергоресурсів.

Меркель у відповідь підкреслила, що Німеччина формує свою політику самостійно та без впливу Росії.

31 січня 2018-го Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території, а 27 березня дозволила будівництво

Також Фінляндія та Швеція дозволили будівництво газопроводу «Північний потік-2» у своїх економічних зонах.

Німеччина почала будувати німецьку ділянку російського газогону «Північний потік-2» попри відсутність дозволів всіх країн, територією яких має пройти цей газопровід. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому «Північний потік-2» небезпечний — інтерв’ю з експертом Михайлом Гончаром

Порошенко назвав прихильників будівництва нового російського газопроводу «спільниками РФ» і заявив, що «Північний потік-2» монополізує постачання газу до ЄС із боку Росії.  Також президент України домовився із заступником держсекретаря США Мітчелом про спільні дії з протидії будівництву «Північного потоку-2».

5 квітня Верховна Рада України закликала світ не підтримувати будівництво російського «Північного потоку-2».

У Фінляндії вже оскаржили у суді дозвіл на будівництво «Північного потоку-2». Окрім того, німецькі екологи виступили проти будівництва «Північного потоку-2».

Пов`язані новини