Британська поліція вилучила понад 400 об’єктів в межах розслідування отруєння пари нервово-паралітичною речовиною «Новичок» у передмісті Солсбері — Еймсбері.

Британська поліція вилучила понад 400 об’єктів в межах розслідування отруєння пари нервово-паралітичною речовиною «Новичок» у передмісті Солсбері — Еймсбері.

Про це повідомляє Reuters.

Більшість з вилучених предметів є потенційно зараженими отруйною речовиною. Їх передали в лабораторії для подальшого аналізу.

«Триває робота. Встановлюється інформація про те, чи є ця нервово-паралітична речова з тієї ж партії, з якої були отруєні Сергій та Юлія Скрипаль у березні 2018 року. І це є головною лінією розслідування для слідчої групи», — заявили у британській поліції.

Раніше британська поліція заявила, що знайшла у будинку нещодавно отруєного чоловіка невелику пляшку з нервово-паралітичною речовиною речовиною «Новичком». 

Чарльз Роулі — британець, отруєний поблизу Солсбері 30 червня, він прийшов до тями після отруєння 10 липня.

4 липня стало відомо, що поблизу Солсбері госпіталізували двох людей унаслідок отруєння невідомою речовиною. Жінку та чоловіка відправили у важкому стані в лікарню міста Солсбері.

Інцидент стався ще увечері 30 червня на вулиці Магглтон — постраждалих знайшли на вулиці непритомними.

Контртерористичний підрозділ Великої Британії заявив, що чоловік та жінка отруїлись речовиною «Новичок». Водночас країна не вважає нападом другий випадок отруєння «Новичком».

Увечері 8 липня у лікарні Британії померла жінка, яку раніше госпіталізували із важким отруєнням поблизу британського міста Солсбері — 44-річна Доун Стерджесс. 

Нагадаємо, у березні цього року 66-річний громадянин Росії, колишній розвідник Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням. З ним була його донька Юлія. 

Британське слідство вважає, що отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля не могло бути  здійснене без схвалення Кремля.

Прем'єрка Британії Тереза Мей заявляла, що Росія ймовірно причетна до отруєння Скрипаля, а злочин учинили за допомогою бойової нервово-паралітичної речовини класу «Новичок», розробленої в РФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Усе вказує на Росію» — британський журналіст про отруєння екс-розвідника Скрипаля

Поділитись: