УКРАЇНА

У Держдепі вбачають небезпеку енергонезалежності Європи в будівництві російських газопроводів

21 червня, 2018 22:51
УКРАЇНА/У Держдепі вбачають небезпеку енергонезалежності Європи в будівництві російських газопроводів
Зберегти
Вигляд
Помічник держсекретаря США у справах Європи та Євразії Весс Мітчелл заявив у четвер, що проекти газопроводів «Північний потік-2» і «Турецький потік» несуть загрозу енергонезалежності країнам Європи.

Помічник держсекретаря США у справах Європи та Євразії Весс Мітчелл заявив у четвер, що проекти газопроводів «Північний потік-2» і «Турецький потік» несуть загрозу енергонезалежності країнам Європи.

Про це повідомляє агенція «Интерфакс-Україна».

«Будівництво газопроводів, таких як «Північний потік-2» і «Турецький потік», збільшує залежність Європи від російських енергетичних монополістів. Це завдає шкоди Заходу», — заявив дипломат, виступаючи в Брюсселі.

Він також заявив, що США та Європа поділяють спільні інтереси, серед яких — прагнення позбавити Європу «російського енергетичного шантажу», а також притягнути Росію до відповідальності у зв'язку з її діями стосовно України.

Нагадаємо, посли країн Євросоюзу розглянуть питання, щодо змін у директиви, які поширять правила ЄС на постачання газу морськими шляхами.

Напередодні, 24 травня, у Єврокомісії вирішили не штрафувати російський Газпром через його монопольне становище на ринку газопостачання у Східній та Центральній Європі. В Литві повідомили, що можуть оскаржити таке рішення.

31 січня 2018-го Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території, а 27 березня дозволила будівництво

Також Фінляндія та Швеція дозволили будівництво газопроводу «Північний потік-2» у своїх економічних зонах. Наразі для будівництва газопроводу не вистачає лише дозволу Данії.

Німеччина почала будувати німецьку ділянку російського газогону «Північний потік-2» попри відсутність дозволів всіх країн, територією яких має пройти цей газопровід. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому «Північний потік-2» небезпечний — інтерв’ю з експертом Михайлом Гончаром

Порошенко назвав прихильників будівництва нового російського газопроводу «спільниками РФ» і заявив, що «Північний потік-2» монополізує постачання газу до ЄС із боку Росії.  Також президент України домовився із заступником держсекретаря США Мітчелом про спільні дії з протидії будівництву «Північного потоку-2».

5 квітня Верховна Рада України закликала світ не підтримувати будівництво російського «Північного потоку-2».

У Фінляндії вже оскаржили у суді дозвіл на будівництво «Північного потоку-2». Окрім того, німецькі екологи виступили проти будівництва «Північного потоку-2».

Пов`язані новини