Війна

У Франції поки не збираються відправляти своїх представників до СЦКК

22 грудня, 2017 14:44
Війна/У Франції поки не збираються відправляти своїх представників до СЦКК
Зберегти
Вигляд
У Міністерстві закордонних справ Франції заявили, що ще рано обговорювати можливе приєднання французьких військових до Спільного центру контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін на Донбасі.

У Міністерстві закордонних справ Франції заявили, що ще рано обговорювати можливе приєднання французьких військових до Спільного центру контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін на Донбасі.

Про це повідомляє прес-служба посольства Франції в Україні.

«Франція висловлює жаль з приводу виведення російських представників зі спільного контрольно-координаційного центру припинення вогню на Донбасі й звернулася вчора з закликом до російської влади переглянути це рішення. Передчасно розглядати питання про внесення змін до цього спільного механізму, який має на меті уможливити координовану роботу російських та українських військових для закріплення припинення вогню та підтримки Місії ОБСЄ в Україні», — заявили у МЗС Франції.

Зазначається, що Франція та Німеччина продовжують докладати зусилля у Нормандському форматі для мирного врегулювання конфлікту.

Раніше повідомлялось, що Порошенко хоче запросити в СЦКК представників Франції та Німеччини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що означає вихід росіян зі спільного центру координації припинення вогню?

18 грудня міністерство закордонних справ Росії заявило про відкликання російських представників Спільного центру з контролю і координації припинення вогню. 

У Росії заявили, що їхні представники СЦКК нібито «стикалися з серйозними труднощами через позицію української влади».

У той же час член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Ірина Фріз заявила, що відкликання російських офіцерів із СЦКК «свідчить про бажання росіян зруйнувати контроль припинення вогню».

Міжнародні організації заявили про готовність взяти на себе частину переговорів при проведенні гуманітарних операцій на Донбасі через відкликання російської сторони зі Спільного центру з координації та контролю (СЦКК).

19 грудня у самоназваній «ДНР» заявили про те, що російська сторона Спільного центру з контролю і координації припинення вогню вийшла з території Донбасу

Українські представники в СЦКК також залишили окупований Донбас і прибули в Соледар.

Відкликання російських офіцерів з СЦКК може бути пов'язано з ескалацією на Донбасі, заявив секретар РНБО Олександр Турчинов. Таку саму позицію висловив і спецспредставник Держдепу США з питань України Кут Волкер.

Представник РФ у Мінську заявив про готовність повернути російських офіцерів у СЦКК за виконання низки умов.

Пов`язані новини