Китай опублікував дані дослідження про COVID-19 на ринку в Ухані. Аналіз почали ще три роки тому

Дослідницька група в Китаї опублікувала аналіз зразків коронавірусу SARS—CoV—2, які зібрали на ринку морепродуктів Хуанань ще у січні 2020 року, на ранніх стадіях спалаху пандемії.
Про це йдеться у досліджені, опублікованому в журналі Nature.
Автори дослідження — державна Національна комісія охорони здоров’я Китаю (NHC), а також китайські інститути, лабораторії та наукові центри.
Після закриття ринку морепродуктів Хуанань дослідники взяли 1380 зразків на його території та навколо нього: 923 проби з навколишнього середовища та 457 зразків від 18 видів тварин, зокрема нереалізованого вмісту холодильників і морозильних камер, мазків безпритульних тварин та вмісту акваріума.
Перший рецензований аналіз китайських науковців підтверджує, що мазки з ринку містили генетичний матеріал диких тварин і дали позитивний результат на SARS-CoV-2. Це свідчить про те, що тварина могла бути проміжним хазяїном вірусу, який заразив людей. Але дослідники кажуть, що останні висновки все ще недостатні, щоб надати остаточний доказ того, що SARS-CoV-2 виник внаслідок передання вірусу від тварини до людини.

Вірусолог Джессі Блум з онкологічного центру Фреда Хатчінсона у Сіетлі, заявив, що хоча зразки, зібрані в січні 2020 року, дають корисну інформацію про те, які тварини були на ринку, потрібні ще більш ранні зразки, щоби знайти джерело пандемії.
«Якщо ми коли-небудь дізнаємося про точне походження SARS-CoV-2, я підозрюю, що це буде отримано з нової інформації про випадки чи події на початку грудня чи листопада 2019 року або раніше», — каже Блум.
Дослідження китайських науковців підтверджує одну з двох суперницьких теорій про початок пандемії COVID-19: точаться дебати, чи мав він природне походження, поширившись від тварин до людей, чи виник у результаті лабораторного витоку в Інституті вірусології Уханя.
Деякі науковці закликають бути обережними під час інтерпретації результатів, адже залишається незрозумілим, чому знадобилося аж три роки, щоб генетичний вміст зразків був оприлюднений.
Глава Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Аданом Гебреєсус наполягає, щоб Китай поділився інформацією про походження COVID-19, заявивши, що поки цього не сталося, усі гіпотези залишаються в роботі.
«Без повного доступу до інформації, яку має Китай, ви не можете сказати те чи інше. Усі гіпотези розглядаються. Це позиція ВООЗ, і тому ми просимо Китай співпрацювати в цьому питанні. Якщо вони це зроблять, тоді ми дізнаємося, що сталося або як це почалося», — сказав він.
Дискусії про походження вірусу
Досі ніхто не знає точно, як з'явився й поширився серед людей коронавірус Sars-CoV-2. З цією метою Всесвітня організація охорони здоров'я направила кілька місій до Уханя, де вірус виявили вперше.
Гендиректор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреєсус заявляв, що організація не відкидає жодної гіпотези щодо поширення коронавірусу — тобто може йтися і про природний, і про штучний шлях його виникнення. Члени місії розповідали, що масштаби спалаху COVID-19 в Ухані, ймовірно, були більшими, а китайська сторона не завжди співпрацювала з експертами.
Водночас у звіті місії ВООЗ, оприлюдненому в березні 2021 року, найбільш імовірним називався шлях передання вірусу від тварини до людини.
У травні 2021 року дискусія про походження вірусу пожвавилася. Зокрема колишній головний епідеміолог США й головний радник президента США з інфекційних захворювань Ентоні Фаучі та керівниця Центру з контролю й профілактики захворювань Рошель Валенськи були не впевнені у природному походженні коронавірусу.
ВООЗ розпочало нове розслідування щодо походження коронавірусу. Перед тим авторитетне медичне видання The Lancet розпустило групу науковців, які займалися дослідженням походження коронавірусу. Вони були наближені до неурядової організації EcoHealth Alliance, яка тісно взаємодіяла з Інститутом вірусології Уханя.
А втім, директор ФБР Крістофер Рей заявив, що, найімовірніше, коронавірус витік із лабораторії в китайському Ухані. До того ж він додав, що уряд Китаю, на його думку, намагається зробити все можливе для того, щоби зупинити розслідування США, яка причина появи пандемії.
- Поділитися: