Війна / Донбас

У Києві затримали і відпустили росіянина, який воював разом із екстрадованим до РФ Тумгоєвим — адвокатка

Громадське
Війна/Донбас/У Києві затримали і відпустили росіянина, який воював разом із екстрадованим до РФ Тумгоєвим — адвокатка
Зберегти
Вигляд
У вівторок, 10 жовтня, у Києві поліція затримала громадянина Росії, уродженця республіки Інгушетія Салмана Сайнароєва, але потім його відпустили. Сайнароєв був знайомий із громадянином РФ Тимуром Тумгоєвим, якого Україна екстрадувала до Росії через звинувачення у причетності до угруповання «Ісламська держава».

Про це Громадському повідомила адвокатка затриманого Злата Симоненко.

За її словами, спочатку Салмана затримали за підозрою у скоєнні розбою та умисному вбивстві. За словами захисниці, йдеться про пограбування ювелірного магазину у серпні 2018 року в Києві.

«Йому просто сказали, що ми вас затримуємо до з’ясування обставин. А коли його привезли до Шевченківського відділку… виявилось, що він вже не підозрюваний, а свідок. Але затримували його не як свідка, у нас взагалі немає процедури затримання свідка», — пояснила Симоненко.

Згодом Салмана відпустили, тепер він нібито має статус свідка щодо справи, у якій його спочатку затримали як підозрюваного.

Адвокатка додала, що Сайнароєва затримували жорстко: у квартиру вранці, де він мешкав, увірвалась поліція та спецпризначенці, виламавши двері. У помешканні, крім Сайнароєва, перебувала його дружина з дитиною, а також її сестра зі своєю дитиною та чоловіком, який є громадянином Норвегії.

За словами адвокатки, правоохоронці провели обшук у квартирі і вилучили техніку та велику суму коштів, які належать громадянину Норвегії. Гроші та техніку досі не повернули.

Адвокатка зазначила, що згодом у поліції пояснили, що «помилились» щодо затримання Сайнароєва. «Але помилились не адресою. За даними поліції, людина у розшуку мешкала у цій квартирі», — додала вона.

За інформацією видання «Заборона», Салман брав участь у війні на Донбасі в складі добровольчого батальйону імені Шейха Мансура.

Саме в цьому батальйоні воював Тимур Тумгоєв, якого 12 вересня цього року Генпрокуратура екстрадувала на запит російської ФСБ.

За словами адвокатки, Сайнароєв товаришував із Тумгоєвим, а також брав участь в акції з вимогою не екстрадувати його до Росії.

Громадське намагається зв'язатись із представниками Нацполіції чи МВС для отримання коментаря.

13 вересня прес-секретар ГПУ Андрій Лисенко повідомив, що Україна екстрадувала Росії громадянина Російської Федерації Тимура Тумгоєва з дотриманням «вимог чинного національного законодавства та міжнародних договорів».
У Росії Тумгоєва обвинувачують у тому, що він брав участь в бойових діях у Сирії в складі одного з формувань угруповання «Ісламська держава».
Як стверджують у Генпрокуратурі, екстрадований у РФ Тумгоєв зізнався, що воював у Сирії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Україна видала ФСБ росіянина Тумгоєва: що відомо
Удень 17 вересня представники націоналістичних організацій влаштували акцію під будівлею ГПУ у зв’язку з екстрадицією до Росії Тимура Тумгоева.  Між силовиками та представниками націоналістичних рухів сталися сутички.
Глава ГПУ заявив, що Європейський суд із прав людини відмовив адвокатам Тумгоєва у зупинці його екстрадиції ще у 2016 році. А також, що до завершення процедури екстрадиції Тумгоєва жодних заяв про участь у добровольчому батальйоні не надходило.
Натомість добровольці заявляють, що Тумгоєв воював на Донбасі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «З військовими в окопах сидять та чергують»: що відомо про «неофіційні» добробати на Донбасі
Пов`язані новини