У Росії заявили, що включення переселенців з тимчасово окупованих територій Донбасу в переговорний процес у межах Тристоронньої контактної групи необхідно узгодити з бойовиками.

Про це сказав прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков у відповідь на попередню пропозицію від президента України Володимира Зеленського, передає «УНІАН».

«Є тристороння група, і якісь будь-які зміни формату, звичайно, їх не можна виключати. Але змінювати формат без узгодження з усіма учасниками, трьома сторонами в цій групі, теж неможливо. І навряд чи це можна робити», — зазначив Пєсков.

За його словами, під час зустрічі лідерів країн «нормандського формату» підіймали питання, які стосувалися так званих «ДНР» і «ЛНР».

«І, звичайно, без їх думок, без урахування їхніх точок зору, а головне — без так чи інакше контакту Києва з цими представниками, звичайно, рішення вельми й вельми складне», — сказав Пєсков.

6 грудня президент Володимир Зеленський заявив, що у переговорах в Мінську мають брати участь не лише представники так званих «ЛНР» і «ДНР», а й ті, хто був змушений виїхати з окупованого Донбасу. Про це він говорив і після зустрічі у «нормандському форматі».

Нагадаємо, 9 грудня, у Парижі відбулася перша за останні три роки зустріч «нормандської четвірки» Аби відновити перемовини щодо врегулювання конфлікту на Донбасі, у французькій столиці зустрілися лідери України, Росії, Німеччини та Франції. Також у межах саміту відбулися перші особисті перемовини Володимира Зеленського та Володимира Путіна.

Головне, про що домовилися лідери «нормандської четвірки»:

Про що НЕ домовилися:

Усе про переговори на «нормандському саміті» читайте в нашому онлайні.

Поділитись: