У Китаї заявили, що вживатимуть заходів та «завдадуть рішучого удару у відповідь», якщо США введуть нові мита на китайські товари.

У Китаї заявили, що вживатимуть заходів та «завдадуть рішучого удару у відповідь», якщо США введуть нові мита на китайські товари.

Про це повідомляє прес-служби Міністерства комерції Китаю.

У заяві наголосили, що США «ініціювали торговельну війну і порушили закони ринку».

«Якщо США опублікує такий список, Китаю доведеться вжити комплексні кількісні та якісні заходи і завдати рішучого удару у відповідь», — йдеться у заяві.

Раніше президент США Дональд Трамп пригрозив запровадити нові мита на китайські товари на суму 200 мільярдів доларів, якщо Китай підвищить мита на товари зі США.

До цього повідомлялося, що влада Китаю планує запровадити аналогічні американським митним обмеженням заходи щодо американських товарів.

15 червня Трамп ввів у дію рішення про обмитнення чергової порції китайських товарів. Крім цього, повідомлялось, що Трамп не планує зупинятись на введених ним торговельних обмеженнях та готує нову порцію мит, що торкнуться уже 100 мільярдів доларів китайського імпорту.

Загалом з початку торговельної суперечки з Китаєм, США запровадили митні обмеження на понад 150 мільярдів доларів китайського імпорту. 

Раніше повідомлялось, що через запровадження адміністрацією президента США Дональда Трампа тарифів на імпорт товарів з Китаю, близько 2,5 мільярдів доларів інвестицій у будівництво сонячних електростанцій були заморожені або відхилені.

Нагадаємо, що 29 травня також стало відомо про плани Трампа запровадити чергові тарифні обмеження на додаткові 50 мільярдів доларів китайських товарів у середині червня 2018 року. Це рішення суперечить повідомленням Мінфіну США про те, що на час проведення торговельних переговорів нові мита на китайські товари запроваджуватись не будуть.

Торговельні відносини між США та Китаєм були одним з пріоритетних питань передвиборчої кампанії Дональда Трампа. Щороку Китай продає товарів до США на понад 300 мільярдів доларів більше, ніж купує американської продукції.

Також США запровадили мита на сталь та алюміній. В ЄС та Канаді повідомили, що подали скарги до Світової організації торгівлі.

Нагадаємо, що у березні 2018 року Дональд Трамп оголосив про запровадження тарифних обмежень на 50 мільярдів доларів китайського імпорту. Китай запровадив аналогічні митні обмеження на американські товари.

З метою вирішення торговельної суперечки між країнами розпочались непублічне переговори. Згодом стали відомі вимоги США до Китаю задля припинення «торговельної війни» між країнами.

Китай та США домовились про збільшення імпорту американських товарів на 60-90 мільярдів доларів для вирішення торговельної суперечки.

У США повідомили, що наполягатимуть на підписанні багаторічних угод на постачання американських товарів на китайський ринок.

Поділитись: