Світ

У Москві тисячі людей вийшли на мітинг проти блокування Telegram

30 квітня, 2018 15:58
Світ/У Москві тисячі людей вийшли на мітинг проти блокування Telegram
Зберегти
Вигляд
У центрі Москви на проспекті Сахарова тисячі людей вийшли на мітинг проти блокування месенджеру Telegram

У центрі Москви на проспекті Сахарова тисячі людей вийшли на мітинг проти блокування месенджеру Telegram.

За даними «Белого счетчика», до акції долучилися понад 12 тисяч людей. Учасники мітингу скандували «Дякуємо, Дуров!», багато з них прийшли з плакатами на підтримку месенджера та проти Роскомнадзору, який його блокує.

Напередодні акції у Москві сервісний акаунт Telegram розіслав користувачам в Росії повідомлення про її проведення. Сам захід організатори погодили з московською мерією.

Раніше Дуров закликав «змінити хід історії» на мітингу у Москві проти блокування Telegram.

29 квітня у Росії відбулася акція на підтримку заблокованого у країні месенджера Telegram. Мешканці різних міст запускали у повітря паперові літаки, виступаючи за вільний інтернет.

Суд РФ постановив заблокувати месенджер Telegram на території Російської Федерації 13 квітня. Причиною стала відмова надати представникам ФСБ ключі шифрування, які дозволили б їм читати листування користувачів.

Дуров прокоментував блокування Telegram у Росії

16 квітня у Росії почали блокувати Telegram. Крім того, у країні заявили, що блокуватимуть інструменти для обходу заборони Telegram.

Того ж дня Роскомнагляд почав блокувати ІР-адреси компаній  Amazon та Google, хостинг яких використовує нещодавно заборонений в Росії месенджер Telegram.

16 квітня у Москві вийшли на мітинг біля будівлі ФСБ, де вимагали скасувати заборону месенджера. Під час протесту на Лубянській площі затримали учасницю Pussy Riot.

У Кремлі запевнили, що заборона Telegram в Росії «буде реалізовуватися».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Telegram тримає удар: як месенджер протистоїть Роскомнагляду.

Роскомнагляд вимагав від Amazon та Google закрити доступ до ІР-адрес для Telegram. До цього Роскомнагляд вимагав від Apple та Google видалити Telegram

Згодом Роскомнагляд розблокував три мільйони адрес Amazon.

У країнах Європи, включно з Україною, з ночі 29 квітня, не працював або працював зі збоями месенджер Telegram. Дуров повідомив про перегрів групи серверів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи заблокують у Росії Facebook і що потрібно знати про битву за Рунет — розмова з дослідником інтернету

Більше про:
# Telegram
Пов`язані новини