УКРАЇНА

У «Миколаївводоканалі» заявили, що мають запасів хлору до 28 липня

23 липня, 2018 17:48
УКРАЇНА/У «Миколаївводоканалі» заявили, що мають запасів хлору до 28 липня
Зберегти
Вигляд
Керівник комунального підприємства «Миколаївводоканал» Борис Дуденко заявив, що підприємство має запасів рідкого хлору на 5 днів та закуповує його у борг.

Керівник комунального підприємства «Миколаївводоканал» Борис Дуденко заявив, що підприємство має запасів рідкого хлору на 5 днів та закуповує його у борг.

Про це Дуденко повідомив під час наради  міській адміністрації Миколаєва.

«Ситуація стабілізована, та, на жаль, у ручному режимі. На даний час ми беремо хлор у борг, запасу речовини на підприємстві — до 28 липня», — зазначив очільник водоканалу.

Дуденко додав, що наступні торги щодо поставок хлору призначені на 30 липня, тому договір буде укладено до 10 серпня.

«Проте опрацьовується питання щодо проведення переговорної процедури, яка пришвидшить укладання договору», — сказав він.

Також Дуденко наголосив, що проблема забезпечення рідким хлором ще не вирішена, не дивлячись на заяву Асоціації Укрводоканалекологія, яка раніше повідомила про стабілізацію ситуації з поставками хлору.

«Кажуть, що «Дніпроазот» відновлює виробництво хлору. Станом на вечір п’ятниці виробництво не відновили. Проте надіслали фінансову пропозицію з вартістю хлору 47 тисяч гривень за тонну, тоді як у нас за контрактом — 22 тисячі гривень за тонну. Навіть якщо завод запуститься, придбати речовину неможливо в рамках нашого законодавства», — пояснив керівник «Миколаївводоканалу».

15 червня у підприємстві «Дніпроазот» повідомили, що припиняють свою роботу в зв'язку зі збитковістю. За словами глави правління підприємства Сергія Сідорова, завод вимушений зупинити роботу через здорожчання природного газу, який є сировиною для виробництва і складає близько 80% у вартості продукції підприємства.

Підприємство «Дніпроазот​»​ є виробником і постачальником рідкого хлору і соляної кислоти, які необхідні для очищення води.

6 липня Київводоканал заявив про загрозу постачанню питної води в Україні. Згодом Київводоканал повідомив, що водоканали України наразі розглядають різні способи знезараження води, як альтернативу хлору. Комунальне підприємство Дніпропетровської облради «Аульський водовід» також попередило про можливе припинення постачання питної води мешканцям Дніпра та області через нестачу хлору.

«Європейська бізнес асоціація» зазначила, що виробники напоїв можуть закрити діяльність через дефіцит хлору. А «Громадське радіо» повідомило, що ідеться про Carlsberg, Coca-Cola і PepsiCo.

Однак, виконавча директорка «Європейської бізнес асоціації» Анна Дерев'янко у коментарі Громадському заперечила цю інформацію. 

Також, на запит Громадського, у Carlsberg повідомили, що не закривають завод в Україні через дефіцит хлору, але чекають від Уряду допомоги. Coca-Cola і PepsiCo також спростували інформацію про закриття виробництва в Україні, оскільки знайшли альтернативу хлору «Дніпроазот». 

Також «Дніпроазот» заявило, що готове відновити виробництво за умови підвищення цін на цю продукцію.

18 липня Антимонопольний комітет України повідомив про початок розслідування за фактом зловживання монопольним становищем компанією «Дніпроазот», що виготовляє рідких хлор для очищення води.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хлорний конфлікт: чим загрожує українцям нестача питної води 

20 липня Служба безпеки України почала перевірку дій посадових осіб«Дніпроазоту», причетних до виникнення дефіциту рідкого хлору — основного компоненту для забезпечення населення питною водою.

Того ж дня «Дніпроазот» відновив роботу хлорних цехів: продукцію випускатимуть найближчим часом.

Більше про:
# хлор
# Миколаїв
Пов`язані новини