Міністр закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров назвав «формулу Штайнмаєра» компромісом до Мінських угод.

Про це повідомляє пресслужба російського зовнішньополітичного відомства.

«Плану «Б» бути не може, Мінські угоди — це база, на якій повинно все вибудовуватися», — сказав міністр.

Лавров також наголосив, що «формула Штайнмаєра» вже є компромісом до Мінських угод, оскільки передбачає закріплення особливого статусу Донбасу не до, а після місцевих виборів в регіоні.

«Тому ніяких відходів від базових принципів Мінських угод, включаючи амністію, особливий статус, закріплений в конституції, розведення сил і засобів, повне відновлення економічних зв'язків, зняття блокади, яка повністю суперечила мінським угодам. Це все залишається незмінним, без цього нічого не вийде», — підкреслив глава МЗС РФ.

Він також додав, що після підписання «формули Штайнмаєра» терміни проведення «нормандського» саміту належить визначати президентам.

Нагадаємо:

  • 1 жовтня 2019-го президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна погодила «формулу Штайнмаєра» щодо виборів на окупованому Донбасі, але закликав не боятися «страшилок». Таким чином Україна задекларувала готовність обговорювати умови виборів на окупованому Донбасі з РФ, Німеччиною і Францією у межах врегулювання конфлікту на Донбасі.
  • За так званою «формулою Штайнмаєра», окупована частина Донбасу має отримати тимчасовий особливий статус у день проведення на цих територіях місцевих виборів. Якщо ОБСЄ визнає ці вибори демократичними й такими, що відповідають стандартам організації, Верховна Рада має закріпити цей особливий статус на постійній основі.
  • Президент також анонсував новий закон про особливий статус окупованої частини Донбасу, туди зокрема імплементують так звану «формулу Штайнмаєра». Поки що невідомо, що передбачатиме новий закон, однак Зеленський наголосив, що на час проведення місцевих виборів на окупованому Донбасі він «вже не буде окупованим».
  • Також 1 жовтня 2019-го Зеленський повідомив, що на переговорах Тристоронньої контактної групи у Мінську домовились про розведення сил у Петрівському та Золотому на Донбасі. В ОБСЄ заявили, що розведення має початися 7 жовтня
  • 2 жовтня так звані ватажки самопроголошених «ДНР» і «ЛНР» Денис Пушилін та Леонід Пасічник заявили, що узгодження «формули Штайнмаєра» означає, що «народ Донбасу буде сам визначати свою долю». Вони також заявили, що українська влада не отримає Контролю над кордоном. Крім того, Пушилін і Пасічник закликали Зеленського вести з ними прямий діалог, якщо він «хоче добитися мирного співіснування з «ДНР» і «ЛНР».
Поділитись: