Міністр зв’язку та масових комунікацій Росії Микола Нікіфоров не виключає, що месенджер Viber як і Telegram можуть заблокувати, якщо ФСБ не отримає доступ до ключів шифрування.

Міністр зв’язку та масових комунікацій Росії Микола Нікіфоров не виключає, що месенджер Viber як і Telegram можуть заблокувати, якщо ФСБ не отримає доступ до ключів шифрування.

«Це питання до Федеральної служби безпеки. Якщо у них будуть проблеми з наданням ключів шифрування, то вони так само можуть звернутися до суду й отримати аналогічне судове рішення», — заявив Нікіфоров 3 травня, передає «Радіо Свобода».

Керівництво Viber наразі не коментувало цієї заяви. Проте раніше вони заявляли, що ще у 2015 році перенесли до Росії всі дані російських користувачів, а саме їхні номери телефонів і нікнейми, і правоохоронні органи мають доступ до цих даних.

30 квітня в Москві на проспекті Сахарова пройде мітинг проти блокування Telegram, який організовує Лібертаріанська партія Росії. 

29 квітня у Росії відбулася акція на підтримку заблокованого у країні месенджера Telegram.

Суд РФ постановив заблокувати месенджер Telegram на території Російської Федерації 13 квітня. Причиною стала відмова надати представникам ФСБ ключі шифрування, які дозволили б їм читати листування користувачів.

Дуров прокоментував блокування Telegram у Росії

16 квітня у Росії почали блокувати Telegram. Крім того, у країні заявили, що блокуватимуть інструменти для обходу заборони Telegram.

Того ж дня Роскомнагляд почав блокувати ІР-адреси компаній  Amazon та Google, хостинг яких використовує нещодавно заборонений в Росії месенджер Telegram.

16 квітня у Москві вийшли на мітинг біля будівлі ФСБ, де вимагали скасувати заборону месенджера. Під час протесту на Лубянській площі затримали учасницю Pussy Riot.

У Кремлі запевнили, що заборона Telegram в Росії «буде реалізовуватися».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Telegram тримає удар: як месенджер протистоїть Роскомнагляду.

Роскомнагляд вимагав від Amazon та Google закрити доступ до ІР-адрес для Telegram. До цього Роскомнагляд вимагав від Apple та Google видалити Telegram

Згодом Роскомнагляд розблокував три мільйони адрес Amazon.

У країнах Європи, включно з Україною, з ночі 29 квітня, не працював або працював зі збоями месенджер Telegram. Дуров повідомив про перегрів групи серверів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи заблокують у Росії Facebook і що потрібно знати про битву за Рунет — розмова з дослідником інтернету

Поділитись: