У Міністерстві внутрішніх справ Росії стверджують, що паспорти РФ отримали понад 25 тисяч громадян України, які проживають на підконтрольних угрупованням «ДНР» і «ЛНР» територіях Донбасу.

Про це заявила керівник Головного управління з питань міграції МВС РФ Валентина Казакова, повідомляє російська агенція «ТАСС».

«На сьогодні понад 60 тисяч заяв подано від жителів «ДНР» і «ЛНР», отримали громадянство понад 25 тисяч осіб», — сказала вона.

Нагадаємо, 14 червня 2019-го у Росії почали видавати російські паспорти жителям окупованих територій Донецької та Луганської областей. Міністерство закордонних справ України вважає провокаційним актом видачу паспортів РФ мешканцям окупованих територій Донбасу.

Наприкінці липня в Росії заявили, що паспорти РФ отримали близько 7 тисяч жителів Донбасу.

  • 24 квітня президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання громадянства РФ для мешканців окупованих Росією територій Донецької і Луганської областей. Помічник президента РФ Владислав Сурков назвав це рішення «справедливим та неминучим», а «очільники ДНР» та «ЛНР» подякували за нього.
  • Міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликав жителів самоназваних «ДНР» та «ЛНР» не отримувати російські паспорти та назвав крок Росії новим «паспортним» етапом окупації Донбасу.
  • Переможець на виборах президента України Володимир Зеленський заявив, що Росії не варто даремно витрачати часна спроби спокусити громадян України паспортами РФ.
  • У МінТОТ заявили, що жителів «ДНР» і «ЛНР», які отримають російські паспорти, можуть позбавити громадянства України.
  • 8 травня уряд України визнав недійсними паспорти, які РФ видає на тимчасово окупованих територіях Донбасу. Також в уряді заявили, що ті жителі окупованого Донбасу, які отримають паспорти РФ, можуть залишитися без пенсій та соцвиплат від України.
  • Євросоюз наразі не планує запроваджувати нові санкції проти РФ через рішення видавати російські паспорти мешканцям окупованих територій Луганської та Донецької областей, але розробляють «єдині рекомендації» щодо «ідентифікації та можливого невизнання» таких паспортів.
Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile