У Росії назвали вигадкою заяву радника американського президента з національної безпеки Джона Болтона про укладення президентом Венесуели Ніколасом Мадуро військового контракту з президентом Володимиром Путіним на 209 млн доларів.

Про це заявив посол Росії у Венесуелі Володимир Заємський, передає «РИА Новости».

«Це чергова вигадка, яка, мабуть, потрібна Болтону, щоб підтримувати ілюзію того, що Венесуела є уявною загрозою, а винна у цьому, звісно, Росія», — заявив Заємський.

Він додав, що сам Путін нещодавно заявляв, що Росія і Венесуела не укладали нових контрактів останнім часом.

Напередодні радник президента США з національної безпеки Джон Болтон звинуватив президента Венесуели Ніколаса Мадуро в укладенні оборонного контракту з Росією на 209 млн доларів у травні 2019 року на тлі тотальної економічної кризи в країні.

До цього The Wall Street Journal із посиланням на джерела у Міноборони РФ повідомив, що Росія відкликала з Венесуели своїх ключових радників з оборони, які надавали допомогу режиму президента Ніколаса Мадуро.

Нагадаємо, посол РФ заявляв, що російські військові у Венесуелі вчать силовиків «підтримувати боєготовність техніки».

Що варто знати про нинішню ситуацію у Венесуелі:

  • У травні 2018 року у Венесуелі відбулися вибори президента, де чинний президент Мадуро здобув перемогу, проте парламент визнав переобрання Мадуро на посаду глави держави неконституційним.
  • 23 січня у Каракасі відбувся багатотисячний мітинг проти президента Ніколаса Мадуро. Під час нього голова парламенту Венесуели, лідер місцевої опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни.
  • Президент США Дональд Трамп заявив, що визнає Гуайдо новим тимчасовим президентом.
  • Також про підтримку Гуайдо, окрім США, заявили Франція, Велика Британія, Іспанія, Данія, Австрія, Швеція, Аргентина, Бразилія, Гватемала, Гондурас, Грузія, Канада, Колумбія, Коста-Рика, Панама, Парагвай, Перу, Чилі, Еквадор та Ізраїль. Натомість Мадуро підтримують Куба, Болівія, Туреччина, Росія та Мексика. Україна також оголосила свою позицію щодо політичної кризи у Венесуелі.
  • У відповідь на рішення Трампа Мадуро оголосив про розірвання дипломатичних відносин зі США. Мадуро також відкинув ультиматум низки європейських країн, які вимагали призначення дострокових виборів глави держави.
  • Водночас 28 березня визнаний на Заході очільник Венесуели Гуайдо заявив про початок масових акцій протесту для повалення режиму Мадуро.
  • Ситуація у Венесуелі загострилася наприкінці квітня, коли лідер опозиції Хуан Гуайдо закликав військовослужбовців і народ країни до повалення режиму президента Ніколаса Мадуро і заявив, що венесуельська армія стала на його бік. Того ж дня у Венесуелі відбулися масові протести. Унаслідок зіткнень з поліцією постраждали понад 50 людей.

Венесуела переживає гостру соціально-економічну кризу. Гіперінфляція, девальвація національної валюти, дефіцит товарів першої необхідності, брак ліків призвели до того, що громадяни цієї держави масово залишають країну.

Поділитись: