У Росії заявили, що у 2019 році понад 196 тисяч жителів окупованого Донбасу отримали російське громадянство в спрощеному порядку.

Про це повідомляє ТАСС з посиланням на пресцентр Міністерства внутрішніх справ Росії.

У відомстві стверджують, що понад 136 тисяч з цих людей — жителі так званих «ДНР» і «ЛНР» і близько 60 тисяч — жителі з інших районів Донецької та Луганської областей.

Також зазначено, що 232 заяви на отримання російського громадянства відхилили через обмеження на в’їзд в Росію, незняту чи непогашену судимість, або переслідування в кримінальному порядку компетентними органами РФ чи іноземних держав.

Нагадаємо, 14 червня 2019-го у Росії почали видавати російські паспорти жителям окупованих територій Донецької та Луганської областей. Міністерство закордонних справ України вважає провокаційним актом видачу паспортів РФ мешканцям окупованих територій Донбасу.

  • 24 квітня 2019-го президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання громадянства РФ для мешканців окупованих Росією територій Донецької і Луганської областей. Помічник президента РФ Владислав Сурков назвав це рішення «справедливим та неминучим», а «очільники ДНР» та «ЛНР» подякували за нього.
  • Міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликав жителів самоназваних «ДНР» та «ЛНР» не отримувати російські паспорти та назвав крок Росії новим «паспортним» етапом окупації Донбасу.
  • Переможець на виборах президента України Володимир Зеленський заявив, що Росії не варто даремно витрачати часна спроби спокусити громадян України паспортами РФ.
  • У МінТОТ заявили, що жителів «ДНР» і «ЛНР», які отримають російські паспорти, можуть позбавити громадянства України.
  • 8 травня 2019-го уряд України визнав недійсними паспорти, які РФ видає на тимчасово окупованих територіях Донбасу. Також в уряді заявили, що ті жителі окупованого Донбасу, які отримають паспорти РФ, можуть залишитися без пенсій та соцвиплат від України.
Поділитись: