УКРАЇНА

У Римі на акції вимагали справедливого розслідування справи нацгвардійця Марківа

9 березня, 2018 01:15
УКРАЇНА/У Римі на акції вимагали справедливого розслідування справи нацгвардійця Марківа
Зберегти
Вигляд
lead
У Римі під стінами італійського парламенту представники української спільноти вимагали справедливого розслідування у справі арештованого нацгвардійця Віталія Марківа.

У Римі під стінами італійського парламенту представники української спільноти вимагали справедливого розслідування у справі арештованого нацгвардійця Віталія Марківа.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Захід відбувся в рамках міжнародної акції на підтримку українського солдата, якого підозрюють у причетності до вбивства на Донбасі фоторепортера Андреа Роккелі.

Українська спільнота закликала політиків, дипломатів та правоохоронні органи звернути увагу та переглянути справу Марківа, аби знайти винних та довести невинуватість бійця.

«Ми віримо в італійське правосуддя, і Віталій Марків має бути виправданим, адже не існує жодного доказу його причетності до трагічної загибелі італійського репортера», – заявив громадський активіст Олесь Городецький.

Участь в акції також взяла і мати арештованого нацгвардійця Оксана Максимчук.

«Я чекаю нині на чесне розслідування, щоб створили спільну українсько-італійську слідчу групу, як нам обіцяють, і поїхали на місце подій розслідувати перебіг фактів. Якщо Італія хоче знати правду, треба їхати в Україну», – сказала мати Марківа.

У липні 2017 року в Італії за підозрою в причетності до вбивства на Донбасі фоторепортера Андреа Роккелі арештували українського військового Віталія Марківа. Затриманий українець виявився заступником командира в батальйоні Нацгвардії.

Національній гвардії не приходило офіційне сповіщення про затримання бійця, у МВС зазначили, що Марківа затримали, коли він приїхав у відпустку до Італії.

Тоді ж Генеральне консульство України в Мілані звернулося до суду міста Павіа з клопотанням надати інформацію про підстави та обставини затримання українця. Пізніше в Генпрокуратурі повідомили, що Марків має подвійне громадянство.

Адвокат українського нацгвардійця Раффаеле Делла Валле вперше зустрівся із своїм клієнтом 6 липня, після чого заявив, що Марків не розуміє мотивів арешту, крім того, заперечує причетність до смерті Роккелі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Звинувачення проти Марківа не тримаються купи» — адвокат українського військового

Українська сторона повідомила про те, що готова надати суду в Італії всі наявні документи у справі затриманого нацгвардійця.

Адвокат Марківа Раффаело Делла Валле під час візиту до України у жовтні зібрав свідчення, які, на його думку, мали допомогти довести невинуватість підзахисного.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Винний без суду і слідства: як італійські медіа засудили українського солдата Марківа

16 листопада 2017 року суд в Італії відхилив клопотання Віталія Марківа та не змінив йому запобіжний захід з ув'язнення на домашній арешт. Адвокат Марківа Делла Валле заявив про упередженість слідства.

За час слідства в Італії та Україні організовували декілька акцій на підтримку Марківа. Зокрема, 25 січня мітинг відбувся поблизу Міністерства юстиції Італії в Римі, а 5 липня 2017 року, одразу після арешту підтримати українського нацгвардійця вийшли в Лондоні під будівлю італійського посольства.

Більше про:
# Віталій Марків
Пов`язані новини