У Сан-Франциско місцеві жителі, українці та представники української діаспори вийшли на мирну акцію протесту, якою вимагали звільнити 24 захоплених Росією українських моряків.

Біля туристичного порту 24 активісти вдягли умовні кайдани та кашкети ВМС, символізуючи незаконно утримуваних українців.

Поруч інші учасники акції прийшли з плакатами «Вимагаємо санкцій проти Росії!», «Путін, забирайся з України» та «Звільніть українських моряків».

Також на акції збирали підписи небайдужих, аби надіслати відповідну петицію про звільнення моряків до сенаторів.

Головною метою протесту було донести інформацію про російську агресію в Україні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

Згодом російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Усіх українців взяли від варту на 2 місяці.

29 листопада їх вивезли до СІЗО Москви.

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)

Через агресію Росії в морі в Україні запровадили воєнний стан у 10 областях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

Поділитись: