У січні в Україну прибуде група Військово-морських сил Великої Британії для планування спільних навчань та визначення необхідної матеріально-технічної допомоги ВМС України.

Про це заявив міністр оборони Степан Полторак після зустрічі з Державним секретарем з питань оборони Британії Гевіном Вільямсоном.

Полторак також зазначив, що сторони розглянули можливість прискорення співпраці за всім спектром: починаючи від розширення формату підготовки у межах навчально-тренувальної програми «Orbital» та завершуючи розгортанням, а також розширенням співпраці в питаннях, пов’язаних з військово-технічною співпрацею.

Також під час переговорів сторони домовилися про створення «Офісу друзів України», щоб координувати дії щодо надання допомоги в реформуванні ЗСУ, зокрема ВМС.

19 грудня повідомлялося, що розвідувальний корабель Королівського військово-морського флоту Великої Британії HMS Echo (H87) зайшов у порт Одеси.

Нагадаємо, 18 грудня цей корабль зайшов у Чорне море.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

Нагадаємо, при виході з Керченської протоки російські кораблі відкрили прицільний вогонь по українських кораблях, які вже поверталися до Одеси, так і не отримавши інформації про можливості проходження через протоку. РФ захопила в полон 24 українських військовослужбовців. Троє з них дістали поранення. Українців звинуватили в незаконному перетині кордону РФ (ч. 3 ст. 322 КК Росії, покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років). Усі полонені були заарештовані так званим «судом» у Криму, їх перевезли до московських слідчих ізоляторів «Лефортово» і «Матроська тиша».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

26 листопада Верховна Рада підтримала запровадження воєнного стану у 10 областях України у зв'язку з агресією Росії в Азовському морі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як в Україні впроваджують воєнний стан (ОНЛАЙН)

30 листопада Україна обмежила в'їзд росіянам чоловічої статі віком від 16 до 60 років. Ця заборона діятиме на час воєнного стану, до 26 грудня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Летіть додому, в країні воєнний стан»: що кажуть росіяни про заборону в’їзду до України

2 грудня у Петербурзі відбулись акції на підтримку українських моряків, захоплених РФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

Поділитись: