Комітети зі збройних сил обох палат американського Конгресу узгодили проєкт закону про державний оборонний бюджет на 2020 рік, до якого внесли обов'язкове запровадження санкцій проти компаній, що беруть участь у енергетичних проектх «Газпрому» «Північний потік-2» та «Турецький потік».

Про це повідомляє «Голос Америки».

«Законопроєкт надішле безперечний сигнал від обох партій Конгресу Володимиру Путіну, що США не будуть сидіти осторонь, поки Кремль далі поширює свій зловмисний вплив», — заявила сенаторка від Демократичної партії Джин Шагін.

Сенатор-республіканець Тед Круз, який також є співавтором законопроекту заявив, що технологію з глибоководного прокладання труб мають лише декілька компаній і всі вони — не російські. Тому Кремлю буде важко завершити проєкт, бо іноземні компанії муситимуть дотримуватись американського санкційного режиму.

За словами сенатора, законопроєкт «не дозволить Путіну управляти мільярдами доларів, які можна використати для розпалювання російської агресії».

Раніше міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що будівництво російських газопроводів «Північний потік-2» і «Турецький потік» не зупинятимуть через введення санкцій США.

Нагадаємо, у Конгресі США 10 грудня погодили оборонний бюджет-2020, в якому передбачено виділення 300 мільйонів доларів на військову допомогу Україні.

Раніше у російському уряді повідомили, що очікують на запуск «Північного потоку-2» у середині 2020 року.

Наразі між Нафтогазом та Газпромом діє угода, в межах якої Газпром зобов’язаний постачати газу через українську ГТС до Європи. Однак термін цієї угоди спливає 31 грудня 2019 року, що надасть можливість Росії перекрити «трубу» вже з 1 січня 2020 року, адже нової угоди про транзит все ще не уклали.

Раніше дозвіл на будівництво «Північного потоку-2» надала Данія. Вона стала останньою країною, через води якої мають прокласти трубопровід, яка надала на це дозвіл.

Водночас у ЄС схвалили оновлене газове законодавство, яке може змусити Газпром обмежити потужність «Північного потоку-2» після запуску.

Поділитись: