У п'ятницю, 17 серпня, у столиці Вірменії — Єревані — відбуваються урочистості з нагоди 100 днів нового уряду, який очолив Нікол Пашинян.

У п'ятницю, 17 серпня, у столиці Вірменії — Єревані — відбуваються урочистості з нагоди 100 днів нового уряду, який очолив Нікол Пашинян.

Про це з місця подій повідомляє кореспондент Громадського.

Люди зібрались на вулицях Єревана з нагоди 100 днів уряду Нікола Пашиняна. Фото: Остап Яриш/Громадське

В урочистостях беруть участь десятки тисяч людей. Вони ходять у футболках Пашиняна, люди скандують його ім'я.

Під час мітингу на центральній площі Єревана виступив Нікол Пашинян, він заявив про свої наступні плани на посаді.

Також він пообіцяв анонсувати новий російсько-вірменський проект, який стане «відповіддю для критиків, які кажуть що російсько-вірменські стосунки погіршились».

Люди зібрались на вулицях Єревана з нагоди 100 днів уряду Нікола Пашиняна. Фото: Остап Яриш/Громадське

Велика кількість людей прийшла через акцію солідарності, що проводилась проти екс-президента Роберта Кочаряна, який напередодні оголосив, що повертається у політику.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ 100 днів прем'єра Вірменії Пашиняна: перемога з присмаком зради

Нагадаємо, 8 травня Нікола Пашиняна обрали прем'єр-міністром Вірменії.

Цьому передували масові протести: 1 травня лідер протестних рухів Нікол Пашинян закликав прихильників блокувати дороги та аеропорт Єревана після того, як парламент не обрав його на посаду прем’єр-міністра.

За кандидатуру Пашиняна проголосували 45 депутатів при необхідних 53 голосах. Про те, як відбувалося голосування та його наслідки для Вірменії дивіться у спеціальному ефірі Громадського.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Професійний революціонер: хто такий лідер вірменських протестів Пашинян

Протестувальники 20 квітня почали блокувати дороги в столиці країни. Люди виступили проти прем'єр-міністра Сержа Саргсяна, який був президентом країни 10 років. На нову посаду його нещодавно затвердив парламент.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Протести у Вірменії: крок проти несправедливості (СПЕЦРЕПОРТАЖ)

За новою конституцією, в президента дуже обмежені повноваження, натомість основна влада належить саме прем'єру. Ці зміни ініціював сам Саргсян, хоча й переконував, що більше не має владних амбіцій. Таким чином, він по суті мав залишитися при владі ще й на третій термін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Від президента до прем'єра: п'ять фактів про рокіровку нового прем'єра Вірменії Сержа Саргсяна

23 квітня до опозиціонерів, які вимагають у Єревані відставки прем'єр-міністра Сержа Саргсяна, долучилися військовослужбовці.  Міноборони Вірменії пообіцяло покарати військових за участь у протестах. Лідера протестів Нікола Пашиняна затримали, та згодом відпустили. Опозиціонери хотіли зробити безстроковими акції протестів у Єревані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Протести в Єревані: обличчя змін (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Поділитись: