Світ / США

У Трампа є багато інструментів, щоб зупинити «Північний потік-2» — посол США

«РБК-Україна»
Світ/США/У Трампа є багато інструментів, щоб зупинити «Північний потік-2» — посол США
Зберегти
Вигляд
У президента США Дональда Трампа є ще багато інструментів, які він може використати для того, аби зупинити будівництво російського газопроводу в обхід України «Північного потоку-2».

Про це повідомив посол США у Євросоюзі Гордон Сондленд.

«Ми все ще не використали всіх інструментів, які могли б серйозно підірвати або зупинити проект», — заявив Сондленд.

За його словами, у президента США Дональда Трампа наразі є «багато інструментів» для того, аби зупинити будівництво газопроводу, проте наразі їх не використовують.

«Ми не хочемо, щоб хтось посеред зими відключив газ, коли почнеться політична криза», — додав дипломат.

Водночас, Сондленд визнав, що США мають власний інтерес у тому, аби зупинити будівництво «Північного потоку-2», зокрема там планують збільшити обсяги постачання зрідженого газу до Європи, а будівництво «Північного потоку-2» забезпечить Росії монопольне становище на ринку газопостачання Європи.

Напередодні міністр енергетики США Рік Перрі зазначив, що США продовжать протидіяти будівництву «Північного потоку-2» та наполягатимуть на продовженні постачання російського газу через газотранспортну систему України.

На початку жовтня 2018 року у Газпромі повідомили, що проклали вже 100 кілометрів газопроводу «Північний потік-2» дном Балтійського моря.

Напередодні у Німеччині повідомляли, що завершать будівництво газопроводу на своїй території до кінця 2018 року. Водночас, у Газпромі очікують введення в експлуатацію «Північного потоку-2» з 1 січня 2020 року.

Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку декілька мільярдів доларів. Зокрема, у 2018 році доходи від транзиту російського газу перевищили українські витрати на імпорт газу на 0,7 мільярдів доларів.

Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки. Зокрема, Росія прагне відмовитися від транзиту газу Україною за рахунок будівництва газопроводів в обхід України, зокрема «Північного потоку-2».

Напередодні у компанії Nord stream2, яка будує газопровід в обхід України «Північний потік-2», оголосили тендер на закупівлю труб для прокладання газопроводу в обхід акваторії Данії, яка так і не надала дозвіл на будівництво газопроводу.

4 вересня стало відомо, що Газпром почав будівництво фінської частини «Північного потоку-2».

25 липня у там розпочались роботи з прокладання труб «Північного потоку-2» дном Балтійського моря.

2 липня у Газпромі заявляли, що прокладатимуть газопровід навіть без дозволу Данії.

3 травня у Німеччині почали будувати наземну частину «Північного потоку-2», незважаючи на відсутність усіх дозволів від країн, через які пролягатиме газопровід.

Пов`язані новини