Вірменські депутати, всупереч заклику прем’єр-міністра Нікола Пашиняна, ухвалили закон, який блокуватиме розпуск парламенту. Після голосування Пашинян у Facebook закликав людей вийти на протест.

Вірменські депутати, всупереч заклику прем’єр-міністра Нікола Пашиняна, ухвалили закон, який блокуватиме розпуск парламенту.

За це проголосували 67 депутатів — члени Республіканської партії, партій «Дашнакцутюн» і «Процвітаюча Вірменія».​ Розпуск парламенту був необхідним для проведення позачергових парламентських виборів.

Після голосування Нікол Пашинян під час свого онлайн-звернення у Facebook закликав людей вийти на протест.

«Республіканська партія ініціювала закон, мета якого саботувати проведення дострокових парламентських виборів. Цей закон буде причиною внутрішньополітичної кризи. Ті, хто виступає за його ухвалення, є контрреволюціонерами. Вони оголошують війну народу», — заявив прем’єр-міністр.

Після цього до будівлі Національної Асамблеї у Єревані вийшли десятки тисяч вірменів. Кількість демонстрантів щоразу збільшується, вхід до парламенту та вулиці довкола нього заблоковані — відтак депутати не можуть вийти із будівлі.

Люди скандують «Республіканців геть!» та вигукують гасла на підтримку Пашиняна.

Сам прем’єр також вийшов до натовпу і виступив з трибуни. «Республіканська партія повинна бути виключена з політичного життя Вірменії. А також інші партії, які її підтримали», — заявив Пашинян.

Інакшими словами, йдеться про всі опозиційні до уряду партії, які зараз присутні в парламенті.

Крім цього, Пашинян оголосив, що всі міністри в новому уряді від тих партій, які підтримали закон, будуть звільнені. Те саме стосується голів областей. Накази про їхнє звільнення він підписав просто на трибуні перед демонстрантами.

Крім Єревана, люди вийшли на площі інших міст — Гюмрі та Ванадзора

Протестувальники заявляють, що не збираються розходитись і говорять про те, що вийдуть на вулиці завтра і в наступні дні — допоки їхні вимоги не будуть виконані.

За декілька годин до слухань у парламенті прем’єр-міністр заявив журналістам про те, що планує провести перевибори в грудні цього року.

Втім, із новим законом це буде зробити неможливо.

Раніше повідомлялось, що у Вірменії визначились із часом проведення позачергових виборів до парламенту — вибори призначили на грудень 2018 року.

12 травня 2018 року у Вірменії сформували новий уряд.

8 травня опозиціонера Пашиняна обрали прем’єр-міністром Вірменії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Професійний революціонер: хто такий лідер вірменських протестів Пашинян

Нагадаємо, 1 травня лідер протестних рухів Нікол Пашинян закликав прихильників блокувати дороги та аеропорт Єревана після того, як парламент не обрав його на посаду прем’єр-міністра. За кандидатуру Пашиняна проголосували 45 депутатів при необхідних 53 голосах. Про те, як відбувалося голосування та його наслідки для Вірменії дивіться у спеціальному ефірі Громадського.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Протести у Вірменії: крок проти несправедливості (СПЕЦРЕПОРТАЖ)

Протестувальники 20 квітня почали блокувати дороги в столиці країни. Люди виступили проти прем'єр-міністра Сержа Саргсяна, який був президентом країни 10 років. На нову посаду його нещодавно затвердив парламент.

За новою конституцією, в президента дуже обмежені повноваження, натомість основна влада належить саме прем'єру. Ці зміни ініціював сам Саргсян, хоча й переконував, що більше не має владних амбіцій. Таким чином, він по суті мав залишитися при владі ще й на третій термін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Від президента до прем'єра: п'ять фактів про рокіровку нового прем'єра Вірменії Сержа Саргсяна

23 квітня до опозиціонерів, які вимагають у Єревані відставки прем'єр-міністра Сержа Саргсяна, долучилися військовослужбовці.  Міноборони Вірменії пообіцяло покарати військових за участь у протестах. Лідера протестів Нікола Пашиняна затримали, та згодом відпустили. Опозиціонери хотіли зробити безстроковими акції протестів у Єревані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Протести в Єревані: обличчя змін (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Поділитись: