УКРАЇНА

Україна створює групу в ЄС для зупинки «Північного потоку-2» — Порошенко

18 червня, 2018 11:33
УКРАЇНА/Україна створює групу в ЄС для зупинки «Північного потоку-2» — Порошенко
Зберегти
Вигляд
Президент України Петро Порошенко анонсував створення в Європейському союзі групи для зупинки будівництва газопроводу «Північний потік-2».

Президент України Петро Порошенко анонсував створення в Європейському союзі групи для зупинки будівництва газопроводу «Північний потік-2».

Про це глава держави повідомив у свої колонці на онлайн-платформі Medium.

Порошенко вкотре наголосив, що «Північний потік-2» є політичним, а не економічним проектом Росії, «спрямованим на те, щоби значно знизити доходи бюджету України».

Президент зазначив, що втрати України від цього газопроводу складуть майже 3 мільярда доларів.

 «3 млрд доларів  —  це та сума, яка сьогодні витрачається на всю оборону України», — додав він.

Також Порошенко вважає, що Росія не вдалася до повномасштабного вторгнення до України у 2014 році через можливу зупинку української газотранспортної системи, яка за рік перекачує російського газу на 30 млрд доларів.

У разі запуску «Північного потоку-2» залежність Росії від української газотранспортної системи зникне, зазначив глава держави.

«Саме тому ми зараз створюємо групу у Євросоюзі, яка має зупинити «Північний потік-2». Саме тому ми активно ведемо переговори з Німеччиною. Запрошуємо їх робити міжнародний консорціум з управління державною газотранспортною системою України», — пише Порошенко.

Він додав, що умовою створення такого консорціуму є зупинка «Північного потоку-2».

Порошенко нагадав, що США також виступають проти будівництва цього газопроводу. 

Як повідомлялося, тристоронні переговори України, Росії та ЄС щодо газу пройдуть на початку липня.

25 травня прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що Україна вестиме тристоронні переговори з ЄС та Росією про транзит газу.

Також президент Росії Володимир Путін повідомляв, що Росія не планує відмовлятися від транзиту газу через територію України після будівництва «Північного потоку-2».

24 травня у Єврокомісії вирішили не штрафувати російський Газпром через його монопольне становище на ринку газопостачання у Східній та Центральній Європі. В Литві повідомили, що можуть оскаржити таке рішення.

31 січня 2018-го Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території, а 27 березня дозволила будівництво

Також Фінляндія та Швеція дозволили будівництво газопроводу «Північний потік-2» у своїх економічних зонах.

Німеччина почала будувати німецьку ділянку російського газогону «Північний потік-2» попри відсутність дозволів всіх країн, територією яких має пройти цей газопровід. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому «Північний потік-2» небезпечний — інтерв’ю з експертом Михайлом Гончаром

Порошенко назвав прихильників будівництва нового російського газопроводу «спільниками РФ» і заявив, що «Північний потік-2» монополізує постачання газу до ЄС із боку Росії.  Також президент України домовився із заступником держсекретаря США Мітчелом про спільні дії з протидії будівництву «Північного потоку-2».

5 квітня Верховна Рада України закликала світ не підтримувати будівництво російського «Північного потоку-2».

У Фінляндії вже оскаржили у суді дозвіл на будівництво «Північного потоку-2». Окрім того, німецькі екологи виступили проти будівництва «Північного потоку-2».

 

Пов`язані новини