Речниця Державного департаменту США Хізер Ноєрт написала у Twitter про те, що «українці надихнули світ, об'єднавшись та зниживши споживання газу».

Речниця Державного департаменту США Хізер Ноєрт написала у Twitter про те, що «українці надихнули світ, об'єднавшись та зниживши споживання газу».

Під час газової кризи українці змогли об'єднатися і цим надихнули світ.

«Громадяни України надихнули світ, об'єднавшись і знизивши споживання газу на 14% минулого тижня, щоб забезпечити надійну доставку газу європейським споживачам. «Газпром» зазнав невдачі в спробі показати Україну і Нафтогаз ненадійними партнерами по транзиту газу», — написала вона.

Нагадаємо, Газпром заявив про початок процедури розірвання контрактів на поставку і транзит газу з Нафтогазом.

2 березня Україна скоротила споживання газу на 25 млн куб. м або на 14%.

3 березня президент Петро Порошенко повідомив, що ситуацію з газопостачанням в країні стабілізовано.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США.  Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК $2,56 мільярди.

Газпром підтвердив зобов'язання виплатити Нафтогазу $2,56 млрд, але заявив, що не погоджується із таким рішенням. 

Однак 1 березня Газпром скасував поставки уже оплаченого газу Україні. Україна ж заявила, що Газпрому нараховуватиметься пеня за відмову постачати газ.

Нафтогаз закликав українців зменшити температуру в приміщеннях на один градус вдень і на два — вночі.  Крім того президент Порошенко закликав українців економити газ та долучатися до ініціативи «Прикрути».

Нафтогаз з кінця 2015 року не постачав газ з Росії. Згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу Україна зобов'язана відновити постачання мінімальних обсягів газу з Росії відповідно до положення контракту «бери або плати».

Нафтогаз судиться з Газпромом з 2014 року щодо 2 великих питань — ціни на російський природний газ і транзит газу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Газові мільярди: чи закінчився двобій Нафтогазу та Газпрому.

Поділитись: