Війна / Крим

Україна закликала в ООН запровадити нові санкції проти Росії

Війна/Крим/Україна закликала в ООН запровадити нові санкції проти Росії
Зберегти
Вигляд
Постійний представник України в ООН Володимир Єльченко закликав запровадити нові санкції проти Росії через агресію проти України в Керченській протоці.

«Злочинний режим Кремля знову продемонстрував, що не зупинить свою агресивну політику і готовий йти на будь-які акти агресії проти української держави», — заявив Єльченко.

Дипломат наголосив, що Росія намагається розповсюджувати дезінформацію щодо захоплення українських суден.

«Російське тлумачення подій — суміш реальності і вигадок з метою здійснити дезінформацію і заплутати слухача з приводу вчорашніх подій. Ми чули епічні заяви (представника РФ — ред.) про апокаліпсис в Україні, заяви про те, що українські судна ВМС порушили кордон Росії. Це цинічна спроба перекласти всю відповідальність на українську сторону», — наголосив він.

Єльченко зазначив, що стримана реакція України демонструє відданість ідеям врегулювання ситуації мирними засобами в повній відповідності до міжнародного права та існуючих двосторонніх зобов’язань.

«Україна готова врегулювати ситуацію за допомогою політичних та дипломатичних засобів. Разом з тим ми готові використовувати всі можливі засоби для того, щоби виконати своє право на самооборону відповідно 51 статті уставу ООН», — підкреслив Єльченко.

Нагадаємо, під час засідання Радбезу ООН Франція, США, Велика Британія та Польща засудили агресію Росії проти України в Керченській протоці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)

Нагадаєморосійські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. ФСБ Росії підтвердила обстріл і затримання українських кораблів у Керченській протоці. Загалом на трьох українських катерах було 23 військових.

Президент України Петро Порошенко заявив, що підтримує запровадження воєнного станучерез напад РФ на українські кораблі біля Керченської протоки

Зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. З екіпажу ніхто не постраждав.

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки

Українські кораблі почали виходити з Керченської протоки, але російські кораблі переслідували їх та погрожували застосувати зброю.

Увечері 25 листопада під посольство РФ у Києві принесли шини, будівлю закидали шашками.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Росія захопила українські кораблі у Керченській протоці (СПЕЦЕФІР).

/Лев Коротаєвський

Пов`язані новини