Представники США, Франції, Польщі та Великої Британії під час засідання Радбезу ООН засудили агресію Росії в Керченській протоці та закликали не перешкоджати судноплавству в Азовському морі.

Постійна представниця США в ООН Ніккі Гейлі наголосила, що ситуація, яка склалася, викликає стурбованість на найвищому рівні уряду США.

«В ці вихідні ми стали свідками ще однієї непродуманої ескалації з боку Росії. Кораблі вирушили з одного порту України в напрямку іншого порту України — вони мали намір пройти через єдиний прохід — Керченську протоку. І РФ і Україна використовували цю протоку постійно, але цього разу Росія вирішила зупинити українські судна, відкрила вогонь і навіть пішла на таран — абсолютно нецивілізована поведінка», — заявила вона.

Гейлі підкреслила, що такі дії Росії є «злісним» порушенням міжнародного права.

«США будуть надалі підтримувати народ України проти російської агресії. Закликаємо Росію дотримуватись своїх міжнародних зобов’язань і не чинити спротиву під час проходу українських суден в Керченській протоці», — резюмувала вона.

Представник Великої Британії заявив про стурбованість через долю українських моряків.

«Нас глибоко тривожить становище шести поранених українців і 23 загалом, які були затримані Росією. Ми закликаємо негайно звільнити їх», — наголосив він.

Дипломат підкреслив, що Велика Британія засуджує застосування військової сили Росією.

«Це демонструє, що Росія продовжує порушувати суверенітет та територіальну цілісність України, а також міжнародної системи правил, заради якої діє наша організація», — сказав представник Сполученого Королівства.

Він зазначив, що нинішні проблеми «витікають» з незаконної анексії Криму та будівництва Керченського мосту.

«Росія повинна негайно припинити свої дії в Азовському морі, потрібно відкрити вільний прохід для міжнародного судноплавства. Всі сторони повинні проявити стриманість», — зауважив дипломат.

Представниця Франції заявила, що події в Керченській протоці «суттєво підвищили напруженість та ризик ескалації, а також ще раз підкреслюють нестабільність цього регіону». Вона додала, що в межах Нормандського формату виступає від імені Франції та Німеччини.

«Російські сили заявили, що протаранили, а потім висадились на борт трьох кораблів України. 6 українських військових моряків дістали поранення. Ніщо не виправдовує, на нашу думку, таке використання сили. Франція закликає Росію дотримуватись морського права в цьому регіоні, свободи проходу в Керченській протоці, а також права доступу до Азовського моря, яке наразі тимчасово заблоковане. Ми закликаємо Росію якнайшвидше звільнити затриманих моряків і судна. Хотіла би запевнити Україну в нашій солідарності і підтвердити, що Франція і Німеччина наповнені рішучістю забезпечувати суверенітет і територіальну цілісність України. Вчорашній інцидент став прямим наслідком анексії Криму Росією в березні 2014 року», — наголосила представниця Франції.

Представник Польщі в ООН сказав, що Варшава рішуче засуджує агресивні дії Росії.

«Закликаємо владу РФ дотримуватись міжнародного права. Це показує, що ця країна (Росія — ред.) має одну мету — дестабілізувати Україну. Закликаємо всю систему ООН звернути необхідну увагу на цей активний озброєний конфлікт. Не можемо ігнорувати цю ситуацію через те, що один постійний член Радбезу є стороною конфлікту», — резюмував він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)

Нагадаєморосійські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. ФСБ Росії підтвердила обстріл і затримання українських кораблів у Керченській протоці. Загалом на трьох українських катерах було 23 військових.

Президент України Петро Порошенко заявив, що підтримує запровадження воєнного станучерез напад РФ на українські кораблі біля Керченської протоки

Зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. З екіпажу ніхто не постраждав.

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки

Українські кораблі почали виходити з Керченської протоки, але російські кораблі переслідували їх та погрожували застосувати зброю.

Увечері 25 листопада під посольство РФ у Києві принесли шини, будівлю закидали шашками.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Росія захопила українські кораблі у Керченській протоці (СПЕЦЕФІР).

/Лев Коротаєвський

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile