Українська православна церква Київського патріархату (УПЦ КП) запропонує дві кандидатури на пост предстоятеля єдиної Української церкви, якого оберуть на Об'єднавчому соборі 15 грудня. Про це повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна» з посиланням на джерело.

«Від УПЦ КП буде дві кандидатури», — сказав співрозмовник агентства.

За його словами, на Архієрейському соборі УПЦ КП у четвер, 12 грудня, відбулося відкрите голосування за кандидата на пост предстоятеля.

«Патріарх Філарет запропонував вийти з єдиним кандидатом від УПЦ-КП в надії, що його всі підтримають одноголосно», — повідомило джерело агентства.

Цим «кандидатом від патріарха Філарета» був митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній. Більшість архієреїв підтримали його кандидатуру, а 12 виступили проти.

Джерело повідомило, що претендувати на пост предстоятеля Церкви може також митрополит Луцький і Волинський Михаїл, у якого є підтримка архієреїв.

У той же час, джерело підкреслило, що на Об'єднавчому соборі голосування буде таємне.

Нагадаємо, Об’єднавчий собор, де проголосять створення помісної церкви й оберуть предстоятеля, відбудеться 15 грудня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Чи готова Софія Київська стати головним храмом нової української церкви?

29 листопада Синод Вселенського патріархату підготував статут (конституцію) майбутньої Української церкви, але не назвав дату проведення об’єднавчого собору.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Філарет, кандидат від МП і «темна конячка від Константинополя» — хто претендує очолити нову українську церкву

19 листопада у Константинополі офіційно підтвердили намір надати Україні томос, а також повідомили, що Об’єднавчий собор відбудеться у грудні.

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія. 15 жовтня синод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про рішення РПЦ розірвати відносини з Константинополем

Константинополь, зі свого боку,  відмовився розривати відносини з РПЦ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП

Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що найближчим часом відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Поділитись: