Кабінет міністрів України проведе road show низки державних підприємств у Лондоні з метою їхньої подальшої приватизації.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

«Вже на початку грудня ми презентуємо інвесторам в Лондоні перший список підприємств в рамках Road Show», — заявив прем'єр.

Він зазначив, що уряд уже передав на приватизацію рекордну кількість державних компаній — 339. До кінця року кількість компаній, які передадуть на приватизацію, сягне 500.

«Плюс наступного року ми починаємо велику приватизацію. Впевнений в цьому напрямку у нас буде багато хороших інвестиційних історій. Наприклад, з приватизацією державного Центренерго», — додав Гончарук.

Раніше в уряді підрахували, що 1261 державне підприємство в Україні фактично не провадить жодної діяльності та є банкрутом, тому в уряді планують їх ліквідувати.

На приватизацію уряд планує виставити 1006 державних підприємств, ще 766 держкомпаній буде визначено як стратегічні, а їхню приватизацію буде заборонено.

Напередодні прем'єр-міністр Олексій Гончарук доручив передати щонайменше 500 держкомпаній на приватизацію до кінця 2019 року.

Раніше стало відомо, що уряд почав підготовку до приватизації близько 800 держкомпаній. Загалом у державній власності в Україні перебуває понад 3,4 тисячі підприємств.

2 жовтня Верховна Рада ухвалила закон про скасування переліку заборонених для приватизації підприємств. За це рішення проголосувало 250 депутатів.

Напередодні уряд запустив процес приватизації 4 великих державних компаній. У цьому переліку перебувала більшість збиткових держпідприємств.

Зазначимо, що програмою дій уряду передбачено продаж понад 1000 державних компаній.

Поділитись: